
Cross-border business development
De kansen die het internationale karakter van de regio rondom Venlo bieden, worden nog onvoldoende benut. Om het MKB in de euregio te kunnen laten profiteren van de grensoverschrijdende kansen, is het nodig dat de markt aan de andere zijde van de landsgrens bereikbaar en toegankelijk wordt gemaakt, zowel voor (toekomstige) werknemers als werkgevers. Het lectoraat ‘Cross-border Business Development’ ondersteunt studenten en bedrijven in het verkennen en benutten van de internationale kansen, wat bijdraagt aan een aantrekkelijk economisch vestigingsklimaat voor zowel werknemers als werkgevers.
Over het lectoraat
Pijlers van het lectoraat
Het lectoraat is opgebouwd langs drie programmalijnen. Centraal binnen al deze programmalijnen staat de invloed van de nabijheid van de landsgrens op de mens, de organisatie en de regio.
Eerste programmalijn: Werken aan een grensoverschrijdende arbeidsmarkt
Ondanks decennialange inspanningen op zowel Europees, nationaal als regionaal niveau, kan nog altijd niet gesproken worden van een grensoverschrijdende Duits-Nederlandse arbeidsmarkt. Daarvoor is het aantal grenspendelaars te klein. Wat is nodig om de grensoverschrijdende mobiliteit op de arbeidsmarkt vergroten? Centraal binnen deze programmalijn staat de volgende onderzoeksvraag:
"Hoe kunnen we de actoren op de arbeidsmarkt enerzijds de hinder van de nabijheid van de landsgrens tot een minimum laten beperken en anderzijds optimaal gebruik laten maken van de mogelijkheden die de nabijheid van het buurland biedt?"
Tweede programmalijn: Een innovatief Duits-Nederlands grensland
Ondanks de sterke oriëntatie van veel MKB op de eigen regio, zijn weinig bedrijven in de grensregio actief in het buurland. De mogelijke voordelen, die veelal niet bekend zijn, wegen vooralsnog niet op tegen de nadelen. Wat is er nodig om bedrijven beter in te laten spelen op de kansen in het buurland? En wat lopen bedrijven mis wanneer ze de markt in het buurland links laten liggen? Centraal binnen deze programmalijn staat de volgende onderzoeksvraag:
"Hoe kunnen wij het midden- en kleinbedrijf enerzijds de hinder van de nabijheid van de landsgrens tot een minimum laten beperken en anderzijds optimaal gebruik laten maken van de mogelijkheden die de nabijheid van het buurland biedt?"
Derde programmalijn: Een toekomstbestendig grensoverschrijdend ecosysteem
Agglomeratievoordelen die kunnen optreden in grensoverschrijdende regio’s worden veel niet benut door onder meer de nabijheid van de landsgrens. Die grens heeft veelal nog een ontwrichtende werking op sociaaleconomische systemen. Wat is er nodig om de grensoverschrijdende regio als één geheel zich verder te ontwikkelen vanuit een breed welvaartsperspectief? Centraal binnen deze programmalijn staat de volgende onderzoeksvraag:
"Hoe kunnen we het grensoverschrijdende regionale ecosysteem enerzijds de hinder van de nabijheid van de landsgrens tot een minimum laten beperken en anderzijds optimaal gebruik laten maken van de kansen die de nabijheid van het buurland biedt?"
Missie en visie
Nederland en Duitsland zijn buurlanden die in economisch opzicht sterk met elkaar zijn verbonden. Deze vervlechting van twee markten komt vooral in de grensoverschrijdende gebieden tot uiting. Daarom is het van groot belang dat we het onderwijs euregionaliseren, en dus zowel richten op de Nederlandse als ook op de Duitse (afzet)markt.
Mede daarom heeft de Fontys International Business School (FIBS) in 2019 het lectoraat Cross-border Business Development (CBBD) ingericht. Het lectoraat CBBD heeft als doel, geheel in lijn met de algemene doelstellingen van Fontys, wetenschappelijk onderzoek en de praktijk met elkaar te verbinden. Het team van het lectoraat slaat een grensoverschrijdende brug tussen het hoger onderwijs enerzijds en het bedrijfsleven, overheidsinstellingen en maatschappelijke organisaties anderzijds. Daarmee ontwikkelt het lectoraat zich als spil in het euregionaal netwerk van kennisinstellingen, bedrijven en organisaties en overheden in de regio Venlo en het aangrenzende Niederrhein gebied.
Met haar euregionale focus, neemt Fontys Venlo in het Nederlandse onderwijs een unieke positie in. Door haar ligging aan de grens, de Nederlands-Duitse samenstelling van studenten en docenten, en de vele partners in het euregionale bedrijfsleven, weet Fontys Venlo perfect in te spelen op datgene waar de markt behoefte aan heeft, namelijk grensoverschrijdende bedrijvigheid.
Door hoogopgeleiden in aanraking te laten komen met beide zijden van de grens, draagt het lectoraat CBBD bij aan de ambitie hoogopgeleiden te binden aan de grensoverschrijdende regio rondom Venlo. En dat is hard nodig gezien de ontgroening in de euregio. Hiermee verdwijnt het gevoel van het ‘moeten wegtrekken’ naar de Randstad of Hamburg, Berlijn en München. Wanneer je namelijk beide zijde van de grens meetelt zijn er vanuit de euregio net zoveel banen binnen handbereik dan vanuit de meeste stedelijke agglomeraties. Het lectoraat CBBD leidt ‘borderlanders’ op die in de 21e eeuw kunnen functioneren op de Europese arbeidsmarkt. Professionals die in staat zijn om aan beide zijden van de Nederlands-Duitse grens hun weg te vinden. Dit realiseert CBBD door middel van grensoverschrijdend onderzoek, onderwijs en grensoverschrijdende activiteiten en projecten.
Podcast
Het onderzoeksgebied van Vincent betreft de regionaal-ruimtelijke ontwikkeling in het Nederlands-Duitse grensland. De verschillen in planningscultuur van beide landen, is een interessant en uitdagend aspect in de grensoverschrijdende samenwerking.
Lector

V.R. (Vincent) Pijnenburg
Lector Cross-border Business DevelopmentGeboren ‘Op de Grensberg’ aan de Nederlandse-Duitse grens, opgegroeid in het Nederlands-Duitse grensland en gepromoveerd op het thema grensoverschrijdende samenwerking. De ingrediënten die van Vincent een ‘borderlander’ hebben gemaakt, iemand die de grens als kans ziet en hier naar handelt. Voor hem is het dagelijks onderweg zijn in de euregio dan ook een vanzelfsprekendheid.
Kennisteam

Dr. P. (Patrick) Szillat
Docentonderzoeker project Euregio Campus Limburg/Niederrhein
P.D. (Pieter) van Goinga
Docentonderzoeker Cross-Border Business Development
J. (Janet) Antonissen
Projectleider project Euregio Campus Limburg/Niederrhein
C.H.H. (Carla) Arts
Docentonderzoeker project Cross-border retail and tourism
M.M.H. (Martine) Simonis
Coördinator minor Embrace the Border
Dr. H.P.F. (Henderijn) Heldens
Associate lector Cross-Border Business Development
Dr. J. (Jan) Lucas
Docentonderzoeker Futureproof cross-border ecosystems
H.C.A.M. (Henry) Walboomers
Projectleider Internationaliseringsscan
S. (Saskia) Gerhards
Projectmedewerker Internationaliseringsscan
T. (Ted) van Minderhout-Jonkers
Projectondersteuner Cross-Border Business DevelopmentOnderzoeksprojecten
Het uitvoeren van het toegepast onderzoek van het lectoraat heeft als doel (toekomstige) werknemers en werkgevers te ondersteunen bij enerzijds het benutten van (arbeids)marktkansen en anderzijds het wegnemen van grens-gerelateerde barrières in het Nederlands-Duitse grensgebied.
Het toegepast onderzoek en de projecten die worden uitgevoerd door het lectoraat kunnen worden verdeeld over drie programmalijnen. Overeenkomstig aan deze programmalijnen is enerzijds het grensoverschrijdende karakter en anderzijds de relatie met het werkveld. Per lijn is te zien welke onderzoeken en projecten worden uitgevoerd. Behalve een vaste onderzoeks- en projectgroep, zijn er ieder semester stagiaires en/of werkstudenten voor het lectoraat actief.
Towards a Dutch German Labour Market
- Euregio Campus Limburg/Niederrhein
An Innovative Dutch-German Borderland
A Futureproof Cross-Border Ecosystem
- Grensoverschrijdende retail, horeca en (dag)toerisme in het Duits-Nederlandse grensgebied
- Economische Actieagenda Noord-Limburg & Mittlerer Niederrhein
Towards a Dutch German Labour Market
- Culture & Borderland
A Futureproof Cross-Border Ecosystem
Publicaties
2022 | Van der Giessen, M., Pijnenburg, V. & Seyr, B. F. (2022). Innovative forms of interior office design and its effects on the wellbeing and absenteeism of employees in non- profit organizations: an international study of the European Association of Knowledge Economy (EURECO) in the Netherlands, Germany, Austria and Hungary. In B. F. Seyr (Ed.), Applied Innovation and Knowledge Management in Organizations (pp. 11-56). Berlin: Peter Lang GmbH. |
2022 | Pijnenburg, V., Szillat, P. & Linnartz, D. (2022). Performance management of educators in the Netherlands with regards to the OKR framework. In B. F. Seyr (Ed.), Applied Innovation and Knowledge Management in Organizations (pp. 129-158). Berlin: Peter Lang GmbH. |
11/2021 | Meisel, N. (2021). Differences between Germany´s and the Netherlands´ handling of COVID-19 and its effects on the cross-national labour market. In V. Pijnenburg, P. Szillat & J. Lucas (Eds.), Cross-border Business Development in the Dutch-German Borderland (pp. 227-258). Düren: Shaker Verlag GmbH. |
11/2021 | Masch, C. & Ulrich, J. (2021). Student preferences in job search – An analysis for the Euregio Rhine-Meuse-North. In V. Pijnenburg, P. Szillat & J. Lucas (Eds.), Cross-border Business Development in the Dutch-German Borderland (pp. 161-192). Düren: Shaker Verlag GmbH. |
11/2021 | Pijnenburg, V. & Szillat, P. (2021). A cluster analysis of the Dutch-German borderland. In V. Pijnenburg, P. Szillat & J. Lucas (Eds.), Cross-border Business Development in the Dutch-German Borderland (pp. 119-160). Düren: Shaker Verlag GmbH. |
11/2021 | Lucas, J. (2021). As the Dutch economy is not dependent on Germany, firms find stable conditions in cross border business. In V. Pijnenburg, P. Szillat & J. Lucas (Eds.), Cross-border Business Development in the Dutch-German Borderland (pp. 65-86). Düren: Shaker Verlag GmbH. |
11/2021 | Arts, C. (2021). Cross-border shopping in the Euregio Rhine-Meuse-North. In V. Pijnenburg, P. Szillat & J. Lucas (Eds.), Cross-border Business Development in the Dutch-German Borderland (pp. 41-64). Düren: Shaker Verlag GmbH. |
11/2021 | Pijnenburg, V. (2021). Towards an inclusive and multidisciplinary approach to borderlands. In V. Pijnenburg, P. Szillat & J. Lucas (Eds.), Cross-border Business Development in the Dutch-German Borderland (pp. 11-40). Düren: Shaker Verlag GmbH. |
11/2021 | Pijnenburg, V., Szillat, P., Lucas, J. (eds) (2021). Cross-Border Business Development Collection Volume 1. Düren: Shaker Verlag GmbH. |
5/2021 | UASNL (2021). Position paper: Regional innovative ecosystems & the role of universities of applied sciences, mei 2021. |
2021 | Szillat, P. & Lucas, J. (2021). Covid 19 effects on Cross-Border mobility in the Dutch-German border region Limburg - Lower Rhine. |
12/2020 | ITEM (2020). Presentaties Grenseffectenrapportages (incl. presentaties van Pieter van Goinga en Vincent Pijnenburg), 4 december 2020. |
11/2020 | Pijnenburg, V., Bisschops, S. & Unfried, M. (2020). Cross-Border Impact Assessment. Implementation and possible effects of the Dutch Strategy on Spatial Planning and the Environment (NOVI) from a Euregional perspective. Maastricht: Institute for Transnational and Euregional cross border cooperation and Mobility / ITEM. |
11/2020 | Van Goinga, P. & Büttgen, N. (2020). Cross-Border Impact Assessment. The (im)possibility of cross-border training budgets to tackle long-term unemployment? Maastricht: Institute for Transnational and Euregional cross border cooperation and Mobility / ITEM. |
10/2020 | Pastoors, S. und Meyer, L. Essential Das Konzept Starke Sprache, Düsseldorf / Wiesbaden: Springer Nature. |
10/2020 | Pastoors, S. Bedeutung von Kreativität im Gesundheitswesen, Abstract in: Matusiewicz, Werner, Future Skills in Healthcare. |
10/2019 | Psychologische Grundlagen zwischenmenschlicher Kooperation. Bedeutung von Vertrauen für langfristig erfolgreiche Zusammenarbeit. Pastoors, S., Ebert, H., Springer-Verlag Psychologie, ca. 52 Seiten (ISBN: 978-3-658-27290-6). |
05/2019 | Prinzipien der Respektkommunikation: Psychologische Grundlagen einer erfolgreichen Zusammenarbeit. Essentials. Pastoors, S., Ebert, H., Springer-Verlag Psychologie, 49 Seiten (ISBN 978-3-658-26691-2). |
03/2019 | Pijnenburg, V. (2019). Collaborative borderscaping in the Dutch-German borderland – Towards a cross-border practice in spatial planning, maart 2019. |
2019 | Praxishandbuch Werteorientierte Führung: Merkmale und Kompetenzen erfolgreicher Führungskräfte im 21. Jahrhundert. Pastoors, S., Auge, M., Becker, J., Ebert, H., Springer-Verlag Psychologie, ca. 360 Seiten (ISBN 978-3662590331). |
04/2018 | Pijnenburg, V. (2018). Het grensland als atelier. Geografie (Nederlands vakblad), april 2018, p. 18-21. |
2018 | Praxishandbuch nachhaltige Produktentwicklung: Ein Leitfaden mit Tipps zur Entwicklung und Vermarktung nachhaltiger Produkte. Pastoors, S., Scholz, U., Becker, J., Hofmann, D., Wiesbaden (2018), Springer-Gabler, 271 Seiten (ISBN 978-3-662-57319-8). |
11/2017 | Pijnenburg, V. (2017). Een toekomstperspectief voor het Grensland - Ontwerpstudie Niederrhein & Noord- en Midden-Limburg, november 2017. |
03/2017 | Towards Sustainable Innovation. A five step approach to sustainable change. Pastoors, S., Becker, J., Dun, van R., Scholz, U., Venlo (2017): Tectum-Verlag, 228 Seiten (ISBN 978-3-8288-3903-8). |
01/2017 | Pijnenburg, V. (2017). Venlolezing 2017, 10 januari 2017. |
2017 | Praxishandbuch berufliche Schlüsselkompetenzen - 50 Handlungskompetenzen für Ausbildung, Studium und Beruf. Pastoors, S., Becker, J., Ebert, H., Düsseldorf (2017), Springer-Verlag Psychologie, 234 Seiten (ISBN 978-3-662-54924-7). |
2017 | Respekt - Wie wir durch Empathie und wertschätzende Kommunikation im Leben gewinnen. Pastoors, S., Ebert, H., Bochum (2017): Gabler-Verlag, 156 Seiten (ISBN 978-3-658-17236-7). |
10/2016 | Giessen, van der M. (2016). Grenseffectenrapportage 2016 - Dossier 3: Grensoverschrijdende samenwerking: INTERREG-programma’s aan de Nederlandse grens. ITEM, oktober 2016. |
08/2015 | Einführung in nachhaltiges Innovationsmanagement und die Grundlagen des Green Marketing. Pastoors S., Scholz, U., Becker, J., Venlo (2015): Tectum Verlag, 176 Seiten (ISBN 978-3-8288-3604-4). |
06/2015 | Giessen, van der, M. (2015) Die Sozial- und Wirtschaftsgeographie der Niederlande: Balanceakt auf kleinem Raum. In: Wielenga, F. and M. Wilp. Länderbericht Niederlande. Bundeszentrale für politische Bildung, Bonn. |
10/2014 | Giessen, van der, M. (2014) Dutch-German Cross-Border Cooperation: A challenge to the Multi-Level Governance model. Paper. Euro-Institute/Université de Strasbourg, France. |
03/2014 | Giessen, van der, M. (2014) Dissertation Coping with Complexity. Cross-border cooperation between the Netherlands and Germany. Radboud Universiteit Nijmegen. |
3/2022 | Buchholz, J. (2021). Over de grens: “We reizen de hele wereld over maar weten niet wat er drie kilometer verderop gebeurt”. VenloVanbinnen, 28 maart 2022. |
3/2022 | Buchholz, J. (2021). Over de grens: “Een vrijdagmiddagborrel kennen ze in Duitsland niet”. VenloVanbinnen, 25 maart 2022. |
3/2022 | Simonis, M. (2021). Fontys Venlo lanceert nieuwe grensoverschrijdende minor. AHA24x7, 15 maart 2022. |
2/2022 | Ligthart, J. (2022). 'Onderwijs is de sleutel voor Noord-Limburg'. BRON, 10 februari 2022. |
12/2018 | Binn, J. (2018). 6. Euregionale Masterclass: Spielerisch zum Erfolg. AHA24x7, 19 december 2018. |
11/2018 | Hoebergen, F. (2018). 6e Euregionale Masterclass: kansen van Serious Gaming voor bedrijfsleven in Euregio. AHA24x7, 30 november 2018. |
11/2018 | Ubachs, M. (2018). Project High Potential Crossing Borders van start: studenten maken uitgebreid kennis met bedrijven in de Euregio. Zuyd Nieuws, 6 november 2018. |
10/2018 | Buchholz, R. (2018). High Potentials Crossing Borders als win-winsituatie voor studenten en bedrijven. Techno Valley Limburg magazine, oktober 2018, jaargang 2, no. 04, p. 16-17. |
10/2018 | Eurekarail (2018). Grens-vormgever Vincent Pijnenburg: hoe word je een borderlander?, 23 oktober 2018. |
07/2018 | Goinga, van P. (2018). Nieuwe ‘high potentials’ in de startblokken. AHA24x7, 24 september 2018. |
07/2018 | Buchholz, J. (2018). Gast bij masterclass over Nederlands-Duitse samenwerking. Ondernemend Venlo magazine, juli 2018, jaargang 11, no. 41, p. 39. |
07/2018 | Buchholz, J. (2018). Gemakkelijker over de grens. Ondernemend Venlo magazine, juli 2018, jaargang 11, no. 41, p. 5. |
07/2018 | Pijnenburg, V. (2018). Interview Vincent Pijnenburg. Provincie Limburg, juli 2018. |
06/2018 | Bink, S. (2018). Kennis van de Duitse taal maakt je wereld letterlijk groter, artikel over 5e euregionale masterclass met staatssecretaris Raymond Knops. AHA24x7, 22 juni 2018. |
06/2018 | Merkx, P. (2018). Maren en Lennart maakten kennis met arbeidsmarkt in het buurland. AHA24x7, 15 juni 2018. |
06/2018 | Stims FotoVideografie (2018). Video, gemaakt tijdens het 3e Mentoring Event bij de Maaspoort Venlo, 14 juni 2018. |
06/2018 | Merkx, P. (2018). De grens niet als grens ervaren - Nederlandse Maren en Duits Lennart deden mee aan Crossing Borders. Bron, 13 juni 2018. |
05/2018 | Brochure euregio-maas-nord, p. 8-9 artikel ‘Mit der Fontys un Venlo die eigenen Grenzen überschreiten.’ 29 mei 2018. |
04/2018 | Buchholz, J. (2018). Kennis maken zonder grenzen - High Potentials Crossing Borders. Ondernemend Venlo magazine, april 2018, jaargang 11, no. 40, p. 17. |
04/2018 | De Vos, I. (2018). Werknemers lokken en binden in de grensregio, artikel over 4e euregionale masterclass arbeidsmarkt in de euregio. AHA24x7, 26 april 2018. |
04/2018 | Stims Photography, Bram Smits (2018). Video ter promotie van High Potentials Crossing Borders, beeldmateriaal van het 1e Mentoring Event, 24 april 2018. |
03/2018 | Pijnenburg, V., Pastoors, S., Hajjoubi, M. (2108). Mit der Fontys in Venlo die eigenen Grenzen überschreiten. Brochure euregio-maas-nord t.g.v. 40 jaar Euregio, 28 maart 2018, p. 8-9. |
01/2018 | Bink, S. (2018). Grensoverschrijdende marketing in de toeristische sector. AHA24x7, 12 januari 2018. |
01/2018 | Merkx, P. (2017). Deze prijswinnaars stellen student centraal. Bron, 8 januari 2018. |
12/2017 | Pijnenburg, V., Verstegen, T. (2017). ‘Een toekomstperspectief voor het Grensland’. Radio Sur Place (Omroep Venlo), 21 december 2017. |
12/2017 | Santegoeds, G. (2017). Toekomstperspectief voor het grensland. AHA24x7, 18 december 2017. |
12/2017 | Binn, J. (2017). Zukunftsvisionen einer grenzüberschreitenden Raumordnung. AHA24x7, 13 december 2017. |
11/2017 | Bink, S. (2017). Tweede euregionale masterclass over de Nederlands-Duitse handelsmarkt. AHA24x7, 9 november 2017. |
11/2017 | Savelsbergh, M. (2017). Speeddaten voor toptalent. AHA24x7, 24 november 2017. |
09/2017 | Bink, S. (2017). Crossborder grensdiner in Zuid-Limburg. AHA24x7, 28 september 2017. |
09/2017 | Pijnenburg, V. (2017). De agribusiness is hartstikke euregionaal. AHA24x7, 27 september 2017. |
09/2017 | Buchholz, J. (2017). In deze regio kan iedereen ‘grenslander’ zijn. Wij Limburg Achtergrond, 26 september 2017, p. 12. |
09/2017 | Binn, J. (2017). Erfolgreicher Start für „High Potentials Crossing Borders”. AHA24x7, 15 september 2017. |
09/2017 | Bink, S. (2017). Grensoverschrijdend ondernemen: van het warme zuiden naar het hoge noorden. Fontys.nl, 12 september 2017. |
09/2017 | Wier, van de M. (2017). “Ik heb honderden e-mails gekregen”. Bron, 12 september 2017. |
09/2017 | Bink, S. (2017). Grensoverschrijdend ondernemen: van het warme zuiden naar het hoge noorden. AHA24x7, 11 september 2017. |
08/2017 | Savelsbergh, M. (2017). Regionaal bedrijfsleven wil internationaal georiënteerde student. AHA24x7, 24 augustus 2017. |
07/2017 | Savelsbergh, M. (2017). 2500 deelnemers aan Fontys Crossing Borders. AHA24x7, 17 juli 2017. |
07/2017 | Deelen, van S. (2017). Fontys zoekt mentorbedrijven in de regio. Ondernemend Venlo magazine, juli 2017, p. 16-17, jaargang 10, nr. 37. |
07/2017 | Bink, S. (2017). Fontys Crossing Borders en Business Club Maas Rhein bieden Euregionale Masterclass aan. AHA24x7, 10 juli 2017. |
06/2017 | Binn, J. (2017). Auftakt zu euregionalen Masterclasses. AHA24x7, 23 juni 2017. |
06/2017 | Fontys Crossing Borders (2017). Vier ‘grens’-hogescholen, één talentenprogramma. AHA24x7, 7 juni 2017. |
06/2017 | Bron (2017). ‘Studenten, heb het lef om over de grens te kijken’. Bron, 2 juni 2017. |
05/2017 | AHA24x7 (2017). 80 studenten van vier hogescholen krijgen kans van hun leven. AHA24x7, 31 mei 2017. |
05/2017 | Abram, I. (2017). Die Bewerbung zum neuen Mentoringprogramm läuft jetzt. hs-duesseldorf.de, 30 mei 2017. |
05/2017 | Limburg Zaken (2017). 1,1 miljoen euro voor topstudenten die in euregio willen werken. Limburg Zaken, 26 mei 2017. |
05/2017 | Binn, J. (2017). Dem Fachkräftemangel entgegenwirken. AHA24x7, 23 mei 2017. |
05/2017 | Bron (2017). Lectoraat sleept Europese subsidie 1,1 miljoen naar binnen. Bron, 16 mei 2017. |
05/2017 | Omroep Venlo (2017). Ruim een miljoen voor grensproject topstudenten. Omroep Venlo, 16 mei 2017. |
05/2017 | L1 (2017). Ben jij ooit van plan geweest te vertrekken uit Limburg. L1, 16 mei 2017. |
05/2017 | Hammans, A. (2017). 1,1 miljoen euro om studenten op een loopbaan in het gebied van de euregio voor te bereiden. Fontys.nl, 16 mei 2017. |
05/2017 | 1Limburg (2017). Project om hbo'ers in de regio te houden. 1Limburg, 16 mei 2017. |
05/2017 | Savelsbergh, M. (2017). 1,1 miljoen euro om studenten op een loopbaan in de euregio voor te bereiden. AHA24x7, 16 mei 2017. |
05/2017 | Deutschland-Nederland.eu (2017). INTERREG-Projecten in beeld – High Potentials Crossing Borders. Deutschland-Nederland.eu, 15 mei 2017. |
05/2017 | Deutschland-Nederland.eu (2017). INTERREG-Projekte im Fokus – High Potentials Crossing Borders. Deutschland-Nederland.eu, 15 mei 2017. |
05/2017 | AHA24x7 (2017). Mini onderneming ‘Luna’ wint eerste Fontys Crossing Borders Mini Award. AHA24x7, 4 mei 2017. |
04/2017 | AHA24x7 (2017). Het Grensland als laboratorium: een terugblik op drie succesvolle EuregioLabs. AHA24x7, 25 april 2017. |
04/2017 | Busch, F. (2017). Ein bisschen Ausland – der kleine deutsch-niederländische Grenzverkehr. K.west, april 2017. |
03/2017 | AHA24x7 (2017). „High Potentials Crossing Borders” gestartet – Kick-off im Mai. AHA24x7, 16 maart 2017. |
03/2017 | Hochschule Düsseldorf (2017). 220 000 Euro für die Hochschule. Westdeutsche Zeitung, 13 maart 2017. |
03/2017 | Giessen, van der M. (2017). High Potentials Crossing Borders. Connect Limburg, 9 maart 2017. |
03/2017 | Giessen, van der M. (2017). High Potentials Crossing Borders. Connect Limburg, 9 maart 2017. |
03/2017 | Giessen, van der M. (2017). Project „High Potentials Crossing Borders“ van start gegaan. AHA24x7, 8 maart 2017. |
02/2017 | Pijnenburg, V. (2017). Euregionale planner nodig. Dagblad de Limburger, 24 februari 2017. |
01/2017 | Pijnenburg, V. (2017). Venlolezing: euregionaal bewustzijn creëren. AHA24x7, 16 januari 2017. |
01/2017 | Pijnenburg, V. (2017). Nedinscoplein, deelname talkshow. Omroep Venlo, 13 januari 2017. |
01/2017 | Pijnenburg, v., Laar, van M. (2017). Promovendus lectoraat Crossing Borders spreekt Venlolezing 2017 uit. Fontys.nl, 13 januari 2017. |
01/2017 | Heesen, P. (2017). Laat je kind Bratwurst proeven. De Limburger, 12 januari 2017. |
01/2017 | L1 (2017). Vincent Pijnenburg over zijn Venlo-lezing van 2017, 11 januari 2017. |
12/2016 | Pijnenburg, V. (2016). Een ruimtelijke toekomstvisie voor de euregio rijn-maas-noord. AHA24x7, 14 december 2016. |
12/2016 | Pijnenburg, V. (2016). De euregio rijn-maas-noord in kaart – Ein Blick auf die euregio rhein-maas-nord, december 2016. |
12/2016 | Pijnenburg, V. (2016). Venlo-lezing over ‘grenzen’. 1Venlo, 7 december 2016. |
12/2016 | Giessen, van der M. (2016). Studenten aus Deutschland und den Niederlanden gemeinsam in Brüssel. AHA24x7, 7 december 2016. |
12/2016 | Omroep Venlo (2016). Vincent Pijnenburg houdt Venlolezing 2017. Omroep Venlo, 5 december 2016. |
11/2016 | Giessen, van der M. (2016). Europa in de regio en regio’s in Europa – Fontys studenten op excursie in Brussel. AHA24x7, 24 november 2016. |
11/2016 | Grenzland-Nachrichten (2016). Neues Buch „Über die Grenze“ vorgestellt. Grenzland-Nachrichten, 17 november 2016, p. 10. |
11/2016 | AHA24x7 (2016). “Ook die goeie ouwe Kever moet af en toe door de APK”. AHA24x7, 11 november 2016. |
11/2016 | Giessen, van der M., Jonkers, T. en Stoot, A (2016). Discover the European Union. Reader excursion to Brussels, 9 november 2016. |
11/2016 | Lücker, H. (2016). Waarom de Duitsers zo anders zijn. Dagblad de Limburger, 5 november 2016, p. 2-3. |
10/2016 | Savelsbergh, M. (2016). Twee keer zoveel studenten en bedrijven op 2e Fontys Career Day. 1Venlo, 19 oktober 2016, p. 17. |
10/2016 | Giessen, van der M. (2016). Nieuw Interreg-project “Euregionale highpotentials Crossing Borders” goedgekeurd. AHA24x7, 12 oktober 2016. |
10/2016 | Connect Limburg (2016). Crossborder dinner 2016: young professionals. Connect Limburg, 10 oktober 2016. |
10/2016 | Gehlich, L. (2016). Young Professionals Cross Border Dinner 2016: Nordlimburg im Fokus. AHA24x7, 5 oktober 2016. |
09/2016 | Pijnenburg, V. (2016). Fontys vergibt Awards für euregionale Studentenunternehmen. AHA24x7, 13 september 2016. |
09/2016 | Pijnenburg, V. (2016). Fontys Crossing Borders Award voor meest euregionale studentenondernemingen. AHA24x7, 9 september 2016. |
06/2016 | Jonkers, T. (2016). Fontys reikt eerste gouden certificaat voor euregionale competenties uit. AHA24x7, 22 juni 2016. |
06/2016 | Giessen, van der, M. (2016). Beter een goede buur dan een verre vriend. Fontys.nl, 15 juni 2016. |
06/2016 | Giessen, van der, M. (2016). Hoorcollege Fontys Crossing Borders: “Samenwerking met de buren”. AHA24x7, 14 juni 2016. |
06/2016 | Karsten, J. (2016). Netzwerkmesse: Wirtschaft und Hochschule im Dialog. Rheinische Post, 10 juni 2016. |
04/2016 | Kuijpers, J. (2016). Durf lef te tonen. Navenant, april 2016, p. 105. |
03/2016 | Omroep Venlo (2016). Workshop over vluchtelingenbeleid bij Fontys. Omroep Venlo, 30 maart 2016. |
12/2015 | Giessen, van der M. (2015). Verkiezing lector van het jaar 2015-2016. Fontys.nl, 18 december 2015. |
12/2015 | Jonkers, T. (2015). Eerste Fontys-student krijgt zilveren certificaat voor euregionale competenties. AHA24x7, 9 december 2015. |
11/2015 | Karsten, J. (2015). Demnächst Filiale in Schanghai. Westdeutsche Zeitung, 19 november 2015. |
11/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Gastdocenten bij Fontys. 1Venlo, 18 november 2015, p. 3. |
11/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Groeien aan de grens: grensbarrières op de arbeidsmarkt slechten. AHA24x7, 3 november 2015. |
10/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Duurzaamheid die naar meer smaakt. AHA24x7, 14 oktober 2015. |
10/2015 | Bruijns, P. (2015). Bustoer tegen de exodus. Dagblad de Limburger, 3 oktober 2015. |
09/2015 | Connect Limburg (2015). Grensdiner: jong toptalent op bezoek bij Limburgse bedrijven. AHA24x7, 26 september 2015. |
09/2015 | Connect Limburg (2015). Grenzdiner: Junge Toptalente zu Besuch bei Limburger Unternehmen. AHA24x7, 24 september 2015. |
09/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Veel internationale studenten bij tweede euregionale busquiztour van Fontys. AHA24x7, 23 september 2015. |
09/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Fontys Crossing Borders verbindt talenten en bedrijven over grenzen heen. AHA24x7, 3 september 2015. |
09/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Intro. 1Venlo, 2 september 2015, p. 1. |
09/2015 | Kuijpers, J. (2015). Studeren zonder grenzen bij Fontys Venlo. Navenant, september 2015, p. 130-131. |
07/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Fontys legt focus op euregio. 1Venlo, 29 juli 2015, p. 19. |
07/2015 | Pijnenburg, V. (2015). Het verkeerslicht staat op rood aan de grens (blog). AHA24x7, 15 juli 2015. |
07/2015 | AHA24x7 (2015). Fontys International Campus Venlo wird Fairtrade Universität. AHA24x7, 10 juli 2015. |
07/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Euregionaal speeddaten op warmste dag ooit gemeten. AHA24x7, 8 juli 2015. |
06/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Euregionale busquiztour Fontys. Gezien.nl, 25 juni 2015. |
05/2015 | RP-Online (2015). Auszeichnung für grenznahe Hochschule - Fontys International Campus in Venlo wird als „Fairtrade University“ ausgezeichnet. RP-Online.de, 27 mei 2015. |
05/2015 | Der westen (2015). Fontys International Campus Venlo wird als „Fairtrade University“ ausgezeichnet. Derwesten.de, 27 mei 2015. |
05/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Fontys Venlo eerste Fairtrade Hogeschool van Nederland. De Trompetter/E3 Journaal, 27 mei 2015, p. 11. |
05/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Fontys Venlo Fairtrade Hogeschool. Gezien.nl, 21 mei 2015. |
04/2015 | Pijnenburg, V. (2015). Interview Dag van de Duitse Taal. L1 Radio, 23 april 2015. |
04/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Betere kennis Duits nodig. De Trompetter/E3 Journaal, 15 april 2015, p. 11. |
04/2015 | Pijnenburg, V. (2015). Nedinscoplein, deelname talkshow. Omroep Venlo, 10 april 2015. |
04/2015 | Savelsbergh, M. (2015). Euregionaal Food evenement Fontys. De Trompetter/E3 Journaal, 8 april 2015, p. 7. |
03/2015 | Fontys (2015). Fontys krijgt eigen Career Center. INFOntys, maart 2015, p 44-45. |
03/2015 | Fontys (2015). Fontys Crossing Borders. INFOntys, maart 2015, p 5-7. |
01/2015 | ViFa Benelux-Blog (2015). Vortrag [Münster, 13.01.2015]: Mariska van der Giessen – Die deutsch-niederländische grenzüberschreitende Zusammenarbeit. ViFa Benelux-Blog, 6 januari 2015. |
2015 | AHA24x7 (2015). Fontys International Business School. AHA24x7, 2015. |
2015 | BC Maas Rhein (2015). Lectoraat Euregionalisering. Business Club Maas Rhein, 2015. |
2015 | Connect Limburg (2015). Fontys International Campus Venlo. Connect Limburg, 2015. |
03/2014 | Giessen, van der, M. (2014) Brusselse bureaucratie bij grensoverschrijdende samenwerking? Boter op het hoofd van de lidstaten! In: Nummer 1-magazine, Dagblad de Limburger |
03/2014 | Giessen, van der M. (2014) Vertrouw elkaar. De Gelderlander, 5 maart 2014, p. 24. |
02/2014 | Giessen, van der M. (2014), Interview Promoties en Oraties. VOX, februari 2014, p. 39. |
Onderzoeksopdrachten voor studenten
Het lectoraat 'Cross-Border Business Development' (CBBD) biedt veel onderzoeksmogelijkheden voor studenten die een stage- of afstudeeropdracht moeten uitvoeren. Heb je interesse in het uitvoeren van onderzoek bij Fontys Venlo? Wij bieden een aantrekkelijke stageplaats in een Duits-Nederlands team (stage is ook mogelijk).
Het lectoraat CBBD is een onderzoeks- en innovatie-instituut dat zowel werknemers als werkgevers grensoverschrijdend wil laten denken en handelen. Een noodzakelijke zaak in een Europese grensregio. Als stagiair binnen Fontys krijg je de kans om pro-actief mee te denken. Je wordt actief betrokken bij het leren kennen van het team en de organisatie. Daarnaast brengt het werken bij Fontys je in contact met vele mooie bedrijven en businessclubs in de grensoverschrijdende regio rondom Venlo. Daarnaast krijg je specifieke taken en dus eigen verantwoordelijkheid, bijvoorbeeld op het gebied van eventmanagement en marketing. Ook krijg je de tijd die je nodig hebt om aan je onderzoek te werken.
Geïnteresseerd? Bekijk dan de onderzoeksopdrachten hieronder. Bij elke opdracht staat de contactpersoon vermeld.
Vacatures
Doelgroepen retail, horeca en dagtoerisme in euregio
Post-covid retail, horeca en dagtoerisme in euregio
Duurzame groei van MKB’s in grensgebied
Cross-border Game Lab
Grenzüberschreitendes Game Lab
Internationaliseringstool
Internationalisierungstool
Opleiding over de Duits-Nederlandse grens
Ausbildung jenseits der deutsch-niederländischen Grenze
Talent development (NL)
Talent development (GB)
Partners
Het lectoraat CBBD wordt mede mogelijk gemaakt door: