Towards Future Medical Ventilator
Medische mechanische ventilatoren worden vaak gebruikt in Intensive Care Units (IC's) om patiënten te ondersteunen die moeite hebben met het zelfstandig ademen. Tijdens deze COVID-19 pandemie worden we geconfronteerd met de volgende problemen in verband met ventilatoren:
- Tekort aan ventilatoren waardoor het moeilijker is om levens te redden.
- Tekort aan professionals om deze gecompliceerde ventilatoren te beheren; als gevolg van een toenemend aantal professionals in de gezondheidszorg die geïnfecteerd raakten.
- De hoge prijs van een IC-ventilator die ongeveer 25 duizend euro bedraagt en die moet worden verlaagd.
- Beperkt aantal IC's in ziekenhuizen. In extreme COVID-19 gevallen moeten patiënten in het ziekenhuis worden opgenomen op een IC en is 24/7 zorg nodig. Naarmate in het ziekenhuis de IC's meer en meer gebruikt worden, moeten steeds meer patiënten thuis of in het bejaardentehuis worden beademd.
Dit project gaat over het aanpakken van een aantal van de bovengenoemde uitdagingen.
Projectresultaten
Met als doel het ontwikkelen van een proof of concept voor een medische ventilator voor ontwikkelingslanden met de volgende hoofdkenmerken:
- Een gemakkelijk te gebruiken solide systeem.
- Lage kosten.
- Vereist minimale ondersteuning bij het onderhoud.
Daarom zal aan het einde van dit project het volgende worden opgeleverd:
- Demonstratie van een eenvoudig te gebruiken medische ventilator.
- Conceptueel ontwerp van een gebruiksvriendelijke, goedkope en robuuste medische ventilator.
- Simulatie en berekeningen
Projectteam
Fontys: Antoine de Waal, Ton Gielen, Ercan Sengil, Chris Lee en Jeedella Jeedella
Demcon: Geert van Dijk
MathWorks: Edwin Insuasty and Stephan van Beek
Maxima Medisch Centrum: Marcel van Moorsel
Studenten: Niek Laskarzewski, Tom Roex, Sjoerd Burm, Wojtek van den Heuvel, Leon Chen, Ehsan Lakzaei, Roy Meijer, Peter Ananiev, William Timson, Tijn Keulman
Looptijd
September 2020 t/m februari 2022
Lectoraten/onderzoeksgroepen
Onderzoeksgroep Distributed Sensor Systems
Onderzoeksgroep Additive Manufacturing
Partners
Demcon
Mathworks
Maxima Medisch Centrum