
Leraar Engels (deeltijd)
- Nederlands
- Hbo-bachelor
- Deeltijd
Kom kennismaken
- Open dagen
Over de opleiding
Als leraar ben je verantwoordelijk voor het overbrengen van kennis in een veilig en stimulerend leerklimaat. Tijdens de opleiding leer je hoe je de lesstof op een goede manier kunt overbrengen en leer je vakinhoudelijke aspecten als taalkunde, taalvaardigheid en grammatica van de Engelse taal. Daarnaast leer je hoe je omgaat met verschillen tussen leerlingen, hoe je groepsprocessen kunt begeleiden en hoe je communicatief vaardiger wordt. Typerend voor de flexibele deeltijdopleiding Leraar Engels in Sittard is het hoge kennisniveau en de praktijkgerichtheid. Er is veel persoonlijke aandacht voor jou en je ontwikkeling. Onze opleiding is maatwerk en je kunt in twee jaar je lesbevoegdheid halen.
Waarom de opleiding Leraar Engels?
- Flexibele deeltijdopleiding waar je je eigen studie in kunt kleuren
- Kleinschalige opleiding waarin jij centraal staat en er veel contact is tussen student en docent
- Mogelijkheden om te versnellen: met de juiste vooropleiding kan de studie in twee jaar doorlopen worden
- Een goede mix tussen theorie en praktijk
- Te combineren met werk en privé
Wat ga je leren?
Tijdens de opleiding wordt veel aandacht besteed aan pedagogische en didactische vaardigheden. Denk aan communicatieve vaardigheden, kennis overdragen en het omgaan met verschillende leerlingen. Ook leer je samenwerken en functioneren binnen een schoolorganisatie. In de praktijk pas je de geleerde theorie toe. Hoe jouw opleiding er precies uit komt te zien, is afhankelijk van de uitkomsten van je intaketoets en intakegesprek die plaatsvinden voor de start van de opleiding. Zo krijg je met een tweedegraadsbevoegdheid op zak bijvoorbeeld vrijstelling voor het generieke deel van het onderwijskundige programma.
- Theorie kun je meteen toepassen in de praktijk
- Vakken: Engelse taalkunde, grammatica, taalvaardigheid, literatuur en onderwijskunde
- Vrijstellingen voor eerder behaalde onderdelen bespreekbaar
Hoe ziet je week eruit?
Hoe je week eruitziet, bepaal je grotendeels zelf. Op dinsdag en woensdag volg je het eerste jaar tussen 18:00 uur en 21:30 uur colleges over vakdidactische en algemeen didactische aspecten.
Deeltijdstudenten combineren de flexibele deeltijdstudie meestal met een baan en/of gezin. Ze werken in het onderwijs of maken tijdens de opleiding de overstap. Wat voor jou de beste keuze is, bepaal je zelf in overleg met je studieloopbaanbegeleider.
Als student bij Fontys Lerarenopleiding Sittard:
- Combineer je werken en leren
- Stippel jij jouw eigen studieroute uit
Toelatingseisen
Bij de opleiding leraar Engels ben je toelaatbaar met een afgeronde hbo-of wo-bachelor/master én een voldoende resultaat voor de CPE Reading and Use of English intaketoets.
Toelatingstoets
Intaketoets: schriftelijk, CPE Reading and use of English (duur: 90 minuten).
Studenten Informatie Punt (STIP)
Neem contact op met het Studenten Informatie Punt (STIP), 08850-79599, voor het maken van een afspraak met de intaker van een van de opleidingen.
Werk/stage
Bij Fontys Lerarenopleiding Sittard vinden we het belangrijk dat je de opleiding goed kunt combineren met je werk. Daarom loop je stage op de manier die bij jou past. Zet bijvoorbeeld je huidige baan in het onderwijs in als stage. Op welke dag of dagen jij stage wilt lopen, op welke school en op welk moment in het jaar, kan en mag je zelf bepalen. Als je nog geen lesbevoegdheid hebt, doe je op twee plekken werkervaring op: binnen het beroepsonderwijs (vmbo of mbo) en in het algemeen vormend onderwijs (havo of vwo).
Tijdens je stage breng je theorie en praktijk samen en werk je aan je bekwaamheden. Als je nog geen onderwijservaring hebt, ga je tijdens je eerste stage ontdekken wat voor docent je bent en wil zijn.
Na je opleiding
Als afgestudeerde van de lerarenopleiding Engels kun je meteen gaan werken in de onderbouw van het voortgezet onderwijs (havo/vwo), het beroepsonderwijs (vmbo/mbo) en de volwasseneneducatie (bve). Een leraar is allround inzetbaar binnen een schoolorganisatie.
- Leraar Engels in het voortgezet onderwijs
- Leraar Engels in het mbo
- Leraar Engels in het bve (volwasseneducatie)
- Doorstuderen aan de masteropleiding Leraar Engels voor een eerstegraadsbevoegdheid
- Werken bij (semi)overheidsinstellingen zoals pedagogische centra of onderwijsbegeleidingsdiensten
- Werken bij particuliere instellingen zoals uitgevers van schoolboeken en vakbladen
Agenda
Voorlichting Leraar Engels Sittard | Online
06 jun 2023
18:00 - 19:00 CEST uur
Programma
Meer weten over de opleiding Leraar Engels Sittard
Een intakegesprek is een oriënterend gesprek voor jou en voor de opleiding. Je bekijkt samen met de opleidingscoördinator of studieloopbaanbegeleider aan de hand van jouw voorgeschiedenis en wensen hoe jouw opleidingstraject eruit zou komen te zien. Dit gesprek is maatwerk, omdat de opleiding flexibel is en er voor elke student anders uit kan zien.
Je krijgt tijdens het gesprek duidelijkheid over je vrijstellingen, studieduur, combinatie studie en werk, lerarenbeurs enz. Het is daarom verstandig om eerder verworven diploma’s en certificaten mee te nemen. Na afloop van het gesprek weet je hoe jouw mogelijke studietraject eruit zal zien.
De intakes vinden gedurende het hele jaar plaats. Via het Studenten Informatie Punt (STIP) kom je in contact met de opleidingscoördinator van jouw opleiding om je gesprek te plannen. Een afspraak maken kan via telefoonnummer 08850 79599. Op basis van deze persoonlijke kennismaking kijken we hoe de opleiding voor jou eruit zal zien.
Wil je weten hoeveel collegegeld je moet betalen voor deze (deeltijd) opleiding? Raadpleeg dan de collegegeldmeter. Op die pagina vind je ook alle informatie over:
- Belastingvoordeel
- Betaling collegeld door je werkgever of een ander
- Levenlangleren krediet
- Beurzen voor leraren
- Subsidieregeling tweede lerarenopleiding
Wie een lerarenopleiding in het hoger beroepsonderwijs volgt, kan in aanmerking komen voor een subsidie of tegemoetkoming. Ons Studenten Informatie Punt (STIP) kan je hierover verder informeren.
Stap 1: Je meldt je - uiterlijk 31 augustus - aan via Studielink.
Raadpleeg regelmatig je berichten in je Studielink - dashboard.
Als je je hebt aangemeld, betekent dit nog niet dat je al bent ingeschreven. Je bent pas ingeschreven zodra je aan alle inschrijfvoorwaarden hebt voldaan.
Stap 2: Je mag de Studiekeuzecheck doen.
De Studiekeuzecheck voor bachelors en associate degrees in deeltijd en masters voltijd en deeltijd is niet verplicht. Wil je dit wel, dan kun je dat aangeven in Studielink.
De Studiekeuzecheck zorgt ervoor dat we je vanaf het begin begeleiding op maat kunnen bieden. Dat vergroot je kans op studiesucces. De studiekeuzecheck bestaat in ieder geval uit een digitale vragenlijst en een check-in gesprek met je opleiding. Tijdens het gesprek wordt het studiekeuzeadvies opgesteld en besproken. Uitgebreide informatie vind je op de Studiekeuzecheck, jouw check-in bij Fontys
Stap 3: je regelt de machtiging voor de betaling van je collegegeld. Een machtiging afgeven kan vanaf half mei in je Studielink-dashboard, je ontvangt hierover een e-mail.
De eerste incasso vindt plaats op of rond 25 september.
Lees meer over je collegegeld.