Sprint naar content

Fontys Technology

Welkom bij Fontys Technology

Binnen Fontys Technology vallen de opleidingen: Ad Engineering, (Ad) Technische Bedrijfskunde, Applied Science, Automotive, Elektrotechniek, Mechatronica, Technische Natuurkunde, Toegepaste Wiskunde, Werktuigbouwkunde.

Wat leuk dat je bij Fontys komt studeren! Van harte welkom! Je vraagt je misschien af wat je allemaal moet regelen voordat je begint. Om je goed op weg te helpen, hebben we een handige tijdlijn gemaakt. Daarin staat precies wat je moet doen en wanneer. Zo kun je je rustig en zonder stress voorbereiden op de start van je studie.

Onderstaande tijdlijn laat je zien wat je wanneer het beste kunt doen om goed voorbereid te starten met je studie bij Fontys. Bekijk alles stap voor stap, zodat je niets mist en klaar bent voor een vliegende start.

Aangemeld voor een Engelstalige opleiding? Check Fresh@Fontys!

Belangrijke data: Noteer ze in je agenda!

  • Kennismakingsbijeenkomst: Check de tijdlijn onder ‘Mei’ voor de datum van jouw studie.
  • Purple introductieweek: 24 t/m 28 augustus (vergeet je niet aan te melden!)
  • Start collegejaar: dinsdag 1 september

Al aangemeld voor de kennismakingsbijeenkomst?

Kijk in de tijdlijn bij 'mei' voor de datum en om je aan te melden.

Mei

Ga naar de website van Studielink en geef toestemming voor het betalen van je collegegeld. Meer informatie over de betaling van je collegegeld krijg je in de animatie hieronder.

Ga naar Studielink Meer info over collegegeld

Zodra je je hebt aangemeld via Studielink, krijg je een e-mail van Fontys met als onderwerp ‘Fontys account creatie’. Deze e-mail komt van no-reply@fontys.nl. In de e-mail staan jouw inloggegevens voor je Fontys-account. Bewaar deze e-mail goed, want je hebt je account nodig voor je aanmelding én tijdens je studie.

Kun je de e-mail niet meer vinden?
Bel dan met het klantcontactcentrum. We helpen je graag met een nieuw wachtwoord.

Bel het klantcontactcentrum Andere vragen over jouw Fontys-account

Als je bij Fontys gaat studeren, gebruik je verschillende online programma’s. Om goed en veilig in te kunnen loggen, gebruiken we multifactor authenticatie (MFA). Dit betekent dat je in twee stappen moet inloggen. Dat noemen we ook wel tweestapsverificatie.

Je hebt deze manier van inloggen nodig voor bijvoorbeeld het aanvragen van je Fontyskaart en het bezoeken van de opleidingsportal.

Daarom is het belangrijk dat je de authenticator app op je telefoon installeert. Met deze app kun je altijd en overal veilig inloggen.

Voordat je de app kunt gebruiken moet de app gekoppeld worden aan je Fontys gegevens, hoe dat precies werkt lees je op fontys.nl/inloggen

Download in Google Play Download in App Store
Tijdens een kennismakingsbijeenkomst ontmoet je medestudenten, krijg je antwoord op je vragen van studenten en docenten en verken je de plek waar je straks les krijgt.

Meld je aan voor een bijeenkomst

Kennismakingsbijeenkomst Automotive | Eindhoven
22 jun 2026 09:00 - 12:30
Programma

Voordat je in september start, nodigen we je graag uit voor de kennismakingsbijeenkomst van Automotive. Je ontmoet toekomstige studiegenoten, maakt kennis met docenten en studentcoaches, en verkent de plek waar je straks gaat studeren. Het wordt een informele ochtend waarin ontmoeten en sfeer centraal staan. Geen toetsen, geen verplichtingen. Wel een interactieve, informatieve en gezellige ochtend.

Praktisch

Om 09.00 uur ben je welkom bij de receptie van de hoofdingang van het Nexus-gebouw. Uiterlijk om 12.30 uur ronden we de ochtend af. Heb je vragen? Stel ze gerust tijdens de bijeenkomst. We zien je graag!

Kennismakingsbijeenkomst Technische Natuurkunde | Eindhoven
30 jun 2026 13:00 - 17:00
Programma

Voordat je in september start, nodigen we je graag uit voor de kennismakingsbijeenkomst van Technische Natuurkunde. Je ontmoet toekomstige studiegenoten, maakt kennis met docenten en studentcoaches, en verkent de plek waar je straks gaat studeren. Het wordt een informele bijeenkomst waarin ontmoeten en sfeer centraal staan. Geen toetsen, geen verplichtingen. Wel een interactieve, informatieve en gezellige start.

Praktisch

Om 13.00 uur ben je welkom bij de receptie van de hoofdingang van het Nexus-gebouw. Uiterlijk om 17.00 uur ronden we de middag af. Heb je vragen? Stel ze gerust tijdens de bijeenkomst. We zien je graag!

Ben je van plan om op kamers te gaan? Denk daar op tijd over na. Het is namelijk best lastig om een goede kamer te vinden. Op onze website vind je handige informatie die je daarbij kan helpen.

Op kamers

Juni

Tijdens de kennismakingsbijeenkomst ontmoet je je studiegenoten en docenten van de opleiding, zodat je elkaar alvast leert kennen. Daarnaast krijg je uitleg over de opleiding en is er tijd voor een activiteit en/of rondleiding. We kijken er naar uit om je voor de zomervakantie al te zien!

Aanmelden kan onder het kopje 'Meld je aan voor de kennismakingsbijeenkomst' (Mei).

Het kan zijn dat de kennismaking al is geweest als je je aanmeldt voor je opleiding. Dat is geen probleem: tijdens de introductieweek Purple en in de eerste lesweek kun je je studiegenoten nog goed leren kennen.

Drie maanden voordat je opleiding start vraag je bij DUO studiefinanciering aan. Dit doe je ook als je nog niet weet of je geslaagd bent, of als je niet zeker weet of je bent toegelaten tot de opleiding van jouw keuze. Ben je gezakt, of besluit je toch een andere opleiding te gaan doen? Geef wijzigingen zo snel mogelijk door aan DUO.

Vraag studiefinanciering aan

Hoeveel geld leen je?

Als je studiefinanciering aanvraagt, zijn je basisbeurs, aanvullende beurs en reisproduct een 'prestatiebeurs'. Dit wordt omgezet in een gift als je binnen 10 jaar je diploma behaalt. Daarnaast is het ook mogelijk om een lening af te sluiten. Gebruik hieronder de berekeningstool van DUO waarmee je kunt berekenen hoeveel geld je nodig hebt.

Gebruik de berekeningstool

Als je studiefinanciering ontvangt, kun je ook een studentenreisproduct aanvragen. Hiermee kun je gratis of met korting reizen met het openbaar vervoer.

Vraag hier je studentenreisproduct aan

We willen het nieuwe studiejaar goed beginnen en daarom nodigen we je graag uit voor de introductie, ook wel ‘Purple' genoemd. Tijdens deze toffe dagen leer je je medestudenten, docenten, de campus en de stad beter kennen. Zo voel je je snel op je plek en kun je met een goed gevoel aan je studie beginnen.

De introductieweek start op maandag 24 augustus 2026. Het introductieprogramma is vanaf half juni zichtbaar. Let op: er zijn bij Fontys Technology verschillende intro programma's, afhankelijk van jouw studiekeuze. Meld je voor de juiste introductie aan!

Aanmelden voor Purple introweek

Aanmelden voor intro van Technische bedrijfskunde (Ad en Bachelor) Aanmelden voor intro van Applied Science of Technische Natuurkunde Aanmelden voor intro van alle Engineering opleidingen

Onder de Engineering opleidingen vallen Ad Engineering, Automotive, Elektrotechniek, Mechatronica, Toegepaste Wiskunde, Werktuigbouwkunde.

Programma beschikbaar vanaf half juni

Purple introductieweek (Ad) Technische Bedrijfskunde Purple introductieweek Applied Science of Technische Natuurkunde Purple introductieweek alle Engineering opleidingen

Onder de Engineering opleidingen vallen Ad Engineering, Automotive, Elektrotechniek, Mechatronica, Toegepaste Wiskunde, Werktuigbouwkunde.

Ga je in september 2026 starten met een technologieopleiding bij Fontys en verwacht je dat
wiskunde een uitdaging wordt? Of heb je al een tijdje geen wiskunde meer gehad en wil je je kennis weer opfrissen? Dan kun je deelnemen aan de opfriscursus wiskunde.

Tijdens deze cursus fris je belangrijke wiskundige basisvaardigheden op, zodat je met meer
vertrouwen aan je opleiding begint. De cursus is bedoeld voor studenten van Applied Science, Automotive, Elektrotechniek, Mechatronica, Technische Bedrijfskunde, Technische Natuurkunde, Toegepaste Wiskunde en Werktuigbouwkunde.

De cursus vindt plaats van 17 t/m 21 augustus 2026 (de week vóór de introductie).

Meer informatie en aanmelden Opfriscursus Wiskunde

Juli

Als je je volledig hebt ingeschreven en de betaling van het collegegeld hebt geregeld, krijg je een e-mail met een Bewijs van Inschrijving. Deze e-mail wordt gestuurd naar het mailadres dat je hebt opgegeven in Studielink. Is je inschrijving nog niet helemaal compleet? Dan ontvang je deze maand een e-mail met wat je nog moet doen. Zorg dat je deze stappen zo snel mogelijk afrondt.

Check status inschrijving in Studielink

Om goed te kunnen starten met je opleiding, is het belangrijk dat je de juiste boeken en materialen hebt. Via de link hieronder vind je een overzicht van alle boeken en materialen die je nodig hebt. Let goed op: je hoeft niet alles in één keer te kopen, je kunt de boeken per blok aanschaffen.

De studie Ad Engineering heeft geen boekenlijst. De boekenlijst voor (ad) Technische Bedrijfskunde is momenteel nog in voorbereiding en wordt hier binnenkort gepubliceerd.

Boekenlijst Applied Science Boekenlijst Automotive Boekenlijst Elektrotechniek Boekenlijst Mechatronica Boekenlijst Technische Natuurkunde Boekenlijst Toegepaste Wiskunde Boekenlijst Werktuigbouwkunde



Digitale mediatheek

Alle studenten bij Fontys kunnen gebruik maken van een uitstekende digitale mediatheek met een uitgebreid aanbod. Hier vind je onder andere papers, bronnen voor je onderzoek en zelfs hele studieboeken!

Ga naar Digitale Mediatheek

Laptop specificaties

Ongeacht welke Technology studie je volgt, je hebt een laptop nodig. Mocht je die al hebben, adviseren we je deze te gebruiken totdat blijkt dat hij toch niet geschikt is voor bepaalde software die je tijdens je studie moet gebruiken.

Let er wel op dat Apple laptops NIET worden ondersteund. Sommige programma's die nodig zijn voor jouw opleiding kunnen hier niet op draaien.

De minimale eisen die Fontys stelt aan een studentenlaptop om je opleiding te kunnen volgen vind je hieronder. Per opleiding hebben we een advies opgesteld, deze worden verdeeld onder 3 categorieën: licht, standaard en uitgebreid. Kijk dus goed naar welke laptop aanbevolen wordt voor de juiste opleiding.

Opleidingen

Let op: De categorieën worden onder dit schema toegelicht.

Sfeerafbeelding Fontys

Categorieën

Sfeerafbeelding Fontys

Voorbeelden

Sfeerafbeelding Fontys

Als student of cursist bij Fontys krijg je automatisch en gratis toegang tot Office 365. Je hoeft dit dus niet zelf aan te schaffen.

Wat krijg je precies?

  • Je kunt online gebruikmaken van programma's zoals Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Teams, Forms en meer.
  • Je krijgt 50 GB opslagruimte in OneDrive. Zo kun je je bestanden veilig opslaan en overal openen.
  • Je mag Office 365 ook installeren op maximaal 5 eigen apparaten, zoals je laptop, tablet of telefoon.

Je logt in met de gegevens die je na je aanmelding via Studielink hebt ontvangen.

Naar Office 365

Overige software met korting via Surfspot

Heb je naast Office 365 nog andere programma's nodig? Wacht dan eerst tot je opleiding je laat weten welke programma's je nodig hebt. Een aantal daarvan kun je namelijk ook gratis via Fontys gebruiken. Voor overige software kun je als Fontys-student terecht bij Surfspot, waar je software en digitale producten met korting kunt kopen.

Naar Surfspot

Heb je besloten welke studie je gaat doen? Meld je dan in Studielink af voor de opleidingen die je niet gaat volgen. Zo krijg je alleen nog e-mails over de opleiding waarvoor je écht hebt gekozen.

Naar Studielink

Augustus

Zorg dat je inschrijving vóór 1 september helemaal rond is. Dit betekent dat je alle stappen van de inschrijving hebt doorlopen, én dat je de betaling van het collegegeld hebt geregeld. Als alles goed is gegaan, krijg je een e-mail met je Bewijs van Inschrijving. Deze e-mail wordt gestuurd naar het e-mailadres dat je in Studielink hebt opgegeven. Heb je dit bewijs nog niet ontvangen vóór de start van je studie? Neem dan meteen contact met ons op.

Stuur een mail naar Fontys Technology

De Fontys Studentenkaart is onmisbaar. Deze is nodig:

  • om te printen en te kopiëren
  • om te parkeren op de campussen

    Zorg er daarom voor dat je je kaart op tijd in huis hebt.

    Sfeerafbeelding Fontys

    Hoe vraag je je studentenkaart aan?

    Je kunt je studentenkaart aanvragen als je inschrijving helemaal afgerond is. Vergeet niet om de digitale machtiging voor het betalen van je collegegeld te geven.

    Zie je nog geen aanvraagknop op bovenstaande site? Dan is jouw inschrijving waarschijnlijk nog niet helemaal rond. Neem contact op met de opleiding.

    Zodra alles is geregeld, wordt je studentenkaart automatisch verzonden. Dit kan 10 werkdagen duren, dus vraag je Fontyskaart op tijd aan.

    Parkeren bij Fontys

    Kom je met de auto naar de campus? Registreer dan alvast je kenteken. Sommige parkeerterreinen hebben slagbomen. Deze openen met je Fontyskaart of via kentekenregistratie. Zo blijft de campus goed bereikbaar voor iedereen.

    Parkeren bij leslocatie Nexus

    Alle Fontys-studenten en -medewerkers betalen voor het parkeren op de TU/e campus. Om de enorm hoge parkeerdruk terug te dringen, heeft de TU/e er voor gekozen om haar parkeerbeleid ook in te stellen voor alle andere organisaties die op de TU/e campus gevestigd zijn.

    Registratie voor parkeren tegen reductietarief

    Net als de TU/e gebruiken wij voor het parkeren op de TU/e campus het betalingssysteem (H)Eerlijk Parkeren, hiermee kunnrn medewerkers en studenten profiteren van een gereduceerd tarief. Als je gebruikmaakt van (H)Eerlijk Parkeren, betaal je € 3,50 per dag voor het parkeren op de TU/e campus. Meer informatie en aanmelden kun je vinden op onze interne sharepoint pagina. Je logt hierop in met je PCN en wachtwoord.

    Interne pagina voor parkeren op de TU/E

    Duurzame alternatieven 

    Kom je altijd met de auto, dan is dit een goed moment om eens na te denken over andere, meer duurzame, manieren om naar onze locaties te reizen. Bijvoorbeeld met het openbaar vervoer, met de fiets of door samen te rijden.

    Van 17 t/m 21 augustus 2026 (de week vóór de introductie) vindt de opfriscursus wiskunde
    plaats voor aankomende studenten van een technologieopleiding bij Fontys. De cursus is bedoeld voor studenten die verwachten extra ondersteuning bij wiskunde nodig te hebben, al een tijd geen wiskunde hebben gehad of graag met meer vertrouwen aan hun opleiding willen beginnen.

    Heb je je nog niet aangemeld? Dat kan nog steeds. Bekijk de cursusinformatie en meld je aan als je hier gebruik van wilt maken.

    Meer informatie en aanmelden Opfriscursus Wiskunde

    Beschikbaar vanaf half juni


    De introductieweek is van maandag 25 augustus tot en met vrijdag 29 augustus 2026. Tijdens deze week leer je je medestudenten, docenten en de opleiding beter kennen. Het is een leuke en leerzame start van je studie!

    Het introductieprogramma is vanaf half juni zichtbaar. Let op: er zijn bij Fontys Technology verschillende intro programma's, afhankelijk van jouw studiekeuze. Meld je voor de juiste introductie aan!

    Purple introductieweek (Ad) Technische Bedrijfskunde Purple introductieweek Applied Science of Technische Natuurkunde Purple introductieweek alle Engineering opleidingen

    Onder de Engineering opleidingen vallen Ad Engineering, Automotive, Elektrotechniek, Mechatronica, Toegepaste Wiskunde, Werktuigbouwkunde.

    Er zijn heel wat applicaties die je tijdens je studie gaat gebruiken voor je rooster, je cijfers, je toetsen etcetera. Daarom hebben we alles voor je op een rij gezet. Zo zie je in één oogopslag waarvoor elke tool gebruikt wordt en hoe je de tool installeert.

    Bekijk hoe je de tools gebruikt en installeert

    Als je gaat studeren in Eindhoven, kun je je studententijd extra leuk en leerzaam maken door lid te worden van een vereniging. Er zijn veel verschillende verenigingen waar je andere studenten ontmoet. Je kunt samen sporten, debatteren, reizen maken of je hobby’s delen. Ook zijn er verenigingen voor studenten met een bepaald geloof, voor hulp bij het starten van een eigen bedrijf of voor ondersteuning bij het studeren. Bij sommige verenigingen ben je veel tijd kwijt, bij andere kies je zelf hoeveel je meedoet.

    Tip: sluit je aan bij de studievereniging van jouw opleiding. Je kiest zelf of je actief mee wilt doen. Vaak kun je via de vereniging handige samenvattingen krijgen of korting op je studieboeken.

    Bedrijfskundig Genootschap Eindhoven - Technische Bedrijfskunde SV Planck - Applied Science & Technische Natuurkunde Innovum - alle Engineering opleidingen Studentenverenigingen in Eindhoven

    Vergeet niet om een paar belangrijke dingen te regelen voordat je aan je studie begint. Denk bijvoorbeeld aan het afsluiten van de juiste verzekeringen en het inschrijven bij de gemeente. De Rijksoverheid heeft een handige checklist gemaakt waarop staat wat je allemaal moet regelen. Hierop vind je ook informatie over hoe je zorgtoeslag en huurtoeslag kunt aanvragen.

    Op kamers

    September

    De eerste lesweek start op dinsdag 1 september 2026.

    Je eerste studieweek is een actieve en leerzame start van je opleiding. Je maakt kennis met je klasgenoten, je studiecoach en je docenten. Ook ontdek je hoe alles werkt binnen je opleiding.

    In het onderstaand schema lees je vanaf midden juni hoe laat en waar je precies moet zijn. Iedere opleiding heeft een eigen aftrap.

    Ad Engineering

    Datum: maandag 31 augustus
    Tijd: 10:00 uur
    Locatie: Fontys gebouw R10
    Adres: Rachelsmolen 1, Eindhoven

    Nog enkele belangrijke zaken over de startbijeenkomst op een rijtje:

    • Het introductieprogramma start om 10:00 uur en duurt tot 13:00 uur
    (Ad) Technische Bedrijfskunde

    Datum: dinsdag 1 september
    Tijd: 09.00 - 15:30 uur (iedere dag)
    Locatie: Nexus, lokaal
    Adres: De Rondom 1, Eindhoven

    Nog enkele belangrijke zaken over de startbijeenkomst op een rijtje:

    • Het introductieprogramma start elke dag om 9:00 uur en duurt tot 15:30 uur
    • Wat neem je mee:
    • Notitieboek
    • Meerdere kleuren pennen, stiften of potloden
    • Laptop en oplader
    • Lunch en drinken (je kunt ook iets kopen in ons restaurant)
    • Telefoon met oortjes of koptelefoon
    Applied Science

    Datum: dinsdag 1 september
    Tijd:
    Locatie: Nexus, lokaal
    Adres: De Rondom 1, Eindhoven

    Nog enkele belangrijke zaken over de startbijeenkomst op een rijtje:

    • Het introductieprogramma start elke dag om 00:00 uur en duurt tot 00:00 uur
    Automotive

    Datum: dinsdag 1 september
    Tijd: 9:15 uur
    Locatie: Nexus, lokaal ER0.50 (Atrium)
    Adres: De Rondom 1, Eindhoven

    Nog enkele belangrijke zaken over de startbijeenkomst op een rijtje:

    • Het introductieprogramma start om 9:30 uur en duurt de hele dag
    • Voor een warme snack wordt gezorgd, maar voor de grote trek neem zelf nog een lunchpakket mee of koop je lunch in ons restaurant
    • Neem je laptop mee
    Elektrotechniek

    Datum: dinsdag 1 september
    Tijd: 9:00 uur
    Locatie: Nexus, lokaal ER0.50 (Atrium)
    Adres: De Rondom 1, Eindhoven

    Nog enkele belangrijke zaken over de startbijeenkomst op een rijtje:

    • Het introductieprogramma start om 9:00 uur en duurt tot uiterlijk 16:00 uur
    • Voor een warme snack wordt gezorgd, maar voor de grote trek neem zelf nog een lunchpakket mee of koop je lunch in ons restaurant
    • Neem je laptop mee
    • Neem een blocnote en pen mee














    Mechatronica

    Datum: dinsdag 1 september
    Tijd: 8:45 uur
    Locatie: Nexus, lokaal ER0.50 (Atrium)
    Adres: De Rondom 1, Eindhoven

    Nog enkele belangrijke zaken over de startbijeenkomst op een rijtje:

    • Het introductieprogramma start om 9:00 uur en duurt tot 12:00 uur
    • Na de pauze start je als student meteen met een les (kick-off project 0)
    • Voor een warme snack wordt gezorgd, maar voor de grote trek neem zelf nog een lunchpakket mee of koop je lunch in ons restaurant
    • Neem je laptop mee
    Technische Natuurkunde

    Datum: dinsdag 1 september
    Tijd:
    Locatie: Nexus, lokaal
    Adres: De Rondom 1, Eindhoven

    Nog enkele belangrijke zaken over de startbijeenkomst op een rijtje:

    • Het introductieprogramma start om ...

    Toegepaste Wiskunde

    Datum: dinsdag 1 september
    Tijd: 10:45 uur
    Locatie: Nexus, lokaal ER0.50 (Atrium)
    Adres: De Rondom 1, Eindhoven

    Nog enkele belangrijke zaken over de startbijeenkomst op een rijtje:

    • Het introductieprogramma start om 11:00 uur en duurt tot 15:30 uur
    • Voor een warme snack wordt gezorgd, maar voor de grote trek neem zelf nog een lunchpakket mee of koop je lunch in ons restaurant
    • Neem je laptop mee
    Werktuigbouwkunde

    Datum: dinsdag 1 september
    Tijd: 9:30 uur
    Locatie: Nexus, lokaal ER0.50 (Atrium)
    Adres: De Rondom 1, Eindhoven

    Nog enkele belangrijke zaken over de startbijeenkomst op een rijtje:

    • Het introductieprogramma start om 10:00 uur en duurt de hele dag
    • Voor een warme snack wordt gezorgd, maar voor de grote trek neem zelf nog een lunchpakket mee of koop je lunch in ons restaurant
    • Neem je laptop mee
    • Neem een blocnote en pen mee

    We hopen dat je een goede start hebt gemaakt met je opleiding. Tijdens je studie kun je vragen hebben. De antwoorden op veel van die vragen kun je vinden op de studentenportal. Neem daar dus vooral een kijkje!

    Ga naar portal (login vereist)

    In de zomer werken we hard aan de roosters en klasindelingen voor het nieuwe studiejaar. We snappen dat je daar al nieuwsgierig naar bent, maar vaak zijn het rooster en de klasindeling pas een paar dagen voor de start van je studie bekend.

    • Zodra je rooster bekend is, kun je dit bekijken in MyX (My Xedule). Je logt hier in met je Fontys-account.
    • Benieuwd naar je vrije dagen? Die vind je terug in het jaarrooster van Fontys.

    Nog even geduld dus! Voor je het weet start jouw Fontys-avontuur en ontmoet je je nieuwe klasgenoten.

    Praktische informatie

    Naast bovenstaande tijdlijn met zaken die je moet regelen en bekijken om goed met je opleiding van start te kunnen gaan, is er ook andere praktische info. Deze vind je hieronder.

    Als je vakanties of andere activiteiten wilt plannen, is het handig te weten wanneer er geen lessen zijn.

    Onderwijskalender 2026-2027

    Purple introductieweek
    24-08-2026 / 28-08-2026

    Onderwijsperiode 1
    31-08-2026 / 15-11-2026

    Onderwijsperiode 2
    16-11-2026 / 08-02-2027

    Onderwijsperiode 3
    16-02-2027 / 25-04-2027

    Onderwijsperiode 4
    03-05-2027 / 25-07-2027

    Vakanties en feestdagen

    Herfstvakantie
    19-10-2026 / 25-10-2026

    Kerstvakantie
    21-12-2026 / 03-01-2027

    Carnavalsvakantie
    08-02-2027 / 14-02-2027

    Goede vrijdag
    26-03-2027

    2e Paasdag
    29-03-2027

    Meivakantie
    26-04-2027 / 02-05-2027

    Bevrijdingsdag
    05-05-2027

    Hemelvaart + dag na Hemelvaart
    06-05-2027 / 07-05-2027

    2e Pinksterdag
    17-05-2027

    Zomervakantie
    25-07-2027 / 05-09-2027

    Ga je in september 2026 starten met een technologieopleiding bij Fontys en verwacht je dat
    wiskunde een uitdaging wordt? Of heb je al een tijdje geen wiskunde meer gehad en wil je je kennis weer opfrissen? Dan kun je deelnemen aan de opfriscursus wiskunde.

    Tijdens deze cursus fris je belangrijke wiskundige basisvaardigheden op, zodat je met meer
    vertrouwen aan je opleiding begint. De cursus is bedoeld voor studenten van Applied Science, Automotive, Elektrotechniek, Mechatronica, Technische Bedrijfskunde, Technische Natuurkunde, Toegepaste Wiskunde en Werktuigbouwkunde.

    De cursus vindt plaats van 17 t/m 21 augustus 2026 (de week vóór de introductie)

    Meer informatie over de opfriscursus wiskunde

    Bij Fontys krijg je altijd begeleiding van een persoonlijke Studie Loopbaan Begeleider. Die helpt je onder andere bij studievaardigheden en studievoortgang. Heb je extra ondersteuning nodig? Dan kan Student+ je helpen. Bijvoorbeeld bij uitstelgedrag, samenwerken, solliciteren of het combineren van je studie met topsport, een eigen bedrijf of mantelzorg. Ook als je ondersteuning zoekt bij AD(H)D, ASS, dyslexie, faalangst of lichamelijke- of psychische uitdagingen, kijkt Student+ samen met jou naar wat jij nodig hebt om prettig en succesvol te studeren.

    Bezoek de pagina van Student+ Technology

    Fontys Helpt is een website waar je terecht kunt met extra ondersteuningsvragen of twijfels en waar je praktische informatie vindt. Maar ook vind je daar mooie initiatieven die kunnen inspireren. Ook vind je er informatie als je iets extra's wilt doen naast je studie. Je kunt er bijvoorbeeld voor kiezen om bestuurlijk actief te worden door in de medezeggenschapsraad of in het bestuur van een studievereniging te gaan. Sla deze link vast op in je favorieten, als je eenmaal studeert gaat dit een waardevolle omgeving voor je zijn.

    Ga naar Fontys Helpt

    Alle Fontys-studenten en -medewerkers betalen voor het parkeren op de TU/e campus. Om de enorm hoge parkeerdruk terug te dringen, heeft de TU/e er voor gekozen om haar parkeerbeleid ook in te stellen voor alle andere organisaties die op de TU/e campus gevestigd zijn.

    Registratie voor parkeren tegen reductietarief

    Net als de TU/e gebruiken wij voor het parkeren op de TU/e campus het betalingssysteem (H)Eerlijk Parkeren, hiermee kunnrn medewerkers en studenten profiteren van een gereduceerd tarief. Als je gebruikmaakt van (H)Eerlijk Parkeren, betaal je € 3,50 per dag voor het parkeren op de TU/e campus. Meer informatie en aanmelden kun je vinden op onze interne sharepoint pagina. Je logt hierop in met je PCN en wachtwoord.

    Interne pagina voor parkeren op de TU/E

    Duurzame alternatieven 

    Kom je altijd met de auto, dan is dit een goed moment om eens na te denken over andere, meer duurzame, manieren om naar onze locaties te reizen. Bijvoorbeeld met het openbaar vervoer, met de fiets of door samen te rijden.

    In september start jouw studie bij Fontys. Spannend! Maar eerst is het tijd voor een geweldige start: de introductieweek Purple 2026. In deze week leer je je opleiding, je medestudenten en je nieuwe stad kennen.

    • Purple introductieweek vindt plaats in de week van 24 - 28 augustus 2026*.

    * Per opleiding wordt bepaald of je op maandag of dinsdag start en of er op vrijdag nog een activiteit is.

    Maak vrienden en start goed

    Tijdens Purple ontmoet je je studiegenoten en leer je mensen kennen met wie je een toptijd gaat beleven. Je ontdekt hoe jouw opleiding werkt, leert de campus en de stad kennen en doet samen leuke activiteiten. Samen eten, op pad gaan, lachen en herinneringen maken – het hoort er allemaal bij.

    Benieuwd wat er precies gaat gebeuren, waar je moet zijn en bij wie je terecht kunt met vragen? Dat lees je op deze pagina.

    Samen maken we er een knallende start van jouw studie van!

    Purple 2026: 24 - 28 augustus


    Of je nu al mensen kent of nog helemaal niemand: deze week is dé perfecte manier om je studiegenoten, docenten, opleiding én Eindhoven te leren kennen. Alles in een relaxte sfeer, zonder verplichtingen. Want het allerbelangrijkste? Dat jij je welkom voelt en een fantastische start maakt!

    Let op: dit jaar overnachten we niet op de camping, maar slaap je gewoon lekker thuis!

    Wat kun je verwachten?
    Een week vol leuke kennismakingsactiviteiten, gezamenlijke momenten, spellen, creatieve engineering-opdrachten, waterpret, sport, kroegentochten, BBQ's, heel veel gezelligheid én natuurlijk het legendarische Purple Festival als afsluiter. En het mooie is: je hoeft je nergens zorgen over te maken. Wij regelen (bijna) alles voor je!

    Programma
    Ben je nieuwsgierig hoe de introductieweek eruit ziet? Wil je alvast de sfeer proeven, de activiteiten zien en ontdekken waarom deze week zo onvergetelijk is? Hieronder lees je het programma voor de week.

    Bekijk zeker ook even de promo video van afgelopen editie*. In nog geen drie minuten krijg je een kijkje achter de schermen - van gezellige groepsmomenten en feestjes tot teamwork en festival vibes. *Komende intro editie zal er ook meer aandacht zijn voor activiteiten waarbij de nadruk niet op het feesten ligt. Er worden zogenaamde safety hubs ingericht waar mensen heen kunnen tijdens de stadsdagen en op het festival.

    Programma

    Jouw avontuur begint om 10:00 uur bij gebouw Nexus (De Rondom 1, Eindhoven) op het TU/e terrein. Na registratie, leeftijd controle en het ontvangen van je eerste introductieshirt, ontmoet je je introgroep en begeleiders. Samen lunchen we op school en leer je het gebouw en het Studenten Sport Centrum kennen. Daarna trekken we erop uit om Eindhoven te verkennen, gevolgd door een leuke avondactiviteit. Geen zorgen: je slaapt gewoon lekker thuis.
    We gaan vroeg van start, je wordt namelijk om 9:00 uur verwacht bij gebouw Nexus. Vandaag krijg je een eerste inkijkje in wat de engineering studies bij Fontys inhouden. Samen met je intro-groepje worden jullie uitgedaagd om als echte engineering student te werk te gaan op het gebied van creative problem solving. Na de lunch gaan we met z'n allen de dommel verkennen! Vergeet dus niet je zwemkleding mee te nemen! 's Avonds verzorgen wij een lekkere BBQ. Daarna word je teruggebracht naar Eindhoven.
    We houden nog even geheim wat we precies gaan doen, maar neem maar van ons aan: het wordt actief, gezellig en verrassend. 's Avonds feesten we samen verder tijdens het Eindhoven Vibes studentenfestival, onderdeel van het Fontys Purple Programma. Het Vibes studentenfestival is ook toegankelijk voor andere onderwijsinstellingen uit de stad, o.a. Summa, Sint Lucas, De Rooi Pannen en de TU/e.

    We sluiten de introductieweek af met een knaller! Namelijk met het Purple Festival* op donderdag 27 augustus van 13.00 uur tot 22.00 uur in het Leijpark in Tilburg. Hier komt de gehele Fontys community samen.

    Het festival vindt plaats in het Leijpark in Tilburg.

    Studenten van alle Fontys-steden en opleidingen komen samen voor een dag vol artiesten en activiteiten verspreid over verschillende podia. Een perfecte afsluiting van je eerste week bij Fontys, samen met nieuwe vrienden, klasgenoten en docenten.

    * Je festivalticket zit inbegrepen in je inschrijving voor de introductieweek, je hoeft dit niet los te kopen.

    Alles over de Purple-woensdag en -donderdag in één app

    Met de Purple Introduction Fontys app heb je alle informatie over het Fontysbrede Purple programma bij de hand. Je vindt hier het woensdagprogramma, de locaties, belangrijke updates en alle nieuwtjes over het Purple Festival op donderdag. Zo ben je altijd op de hoogte en haal je alles uit je introweek bij Fontys!

    De activiteiten van jouw opleiding op de andere dagen vind je niet in de app.

    Download Purple intro app (Apple) Download Purple intro app (Android)

    Aanmelden

    Begin je studententijd goed! Meld je aan voor de Fontys Purple introductieweek via onderstaande knop.

    Tijdens de introweek volg je het programma van jouw opleiding en leer je meteen andere studenten kennen.

    Meld je aan voor de introductieweek!

    Dit is het introductieprogramma voor de studies: Ad Engineering, Automotive, Elektrotechniek, Mechatronica, Toegepaste Wiskunde en Werktuigbouwkunde.

    De Introductiecommissie bestaat uit enthousiaste ouderejaars die speciaal voor jou deze introductieweek organiseren. Zij zorgen dat alles soepel verloopt en dat jij je direct welkom voelt. Tijdens de week kun je altijd bij ze terecht.

    Meer weten? Neem een kijkje op SV. Innovum of op de Instagram pagina van SV. Innovum.

    Aanvullende info

    Maaltijden

    • Maandag: lunch en avondeten zijn inbegrepen
    • Dinsdag: lunch en BBQ zijn inbegrepen
    • Woensdag: maaltijden van vandaag zijn voor eigen kosten
    • Donderdag: maaltijden van vandaag zijn voor eigen kosten (festivaldag)

    Dieetwensen/allergieën

    We bieden bijna altijd vegetarische- en halal opties aan. Heb je specifieke allergieën of medische dieetwensen? Geef dit aan bij je inschrijving en/of mail naar intro-innovum@fontys.nl. Wij doen ons best voor jou.

    Drank en drugs

    • Onder de 18 jaar, geen alcohol. Ben je 18 jaar of ouder dan geldt géén alcohol voor 16:00 uur
    • Sterke drank en drugs zijn verboden
    • Overtreding = inbeslagname en mogelijk naar huis gestuurd worden
    • 18+ studenten krijgen bij aanvang een 18+ polsbandje (neem je ID mee)

    EHBO en veiligheid

    EHBO'ers en BHV'ers zijn altijd aanwezig op de desbetreffende posten.

    Kosten

    De introductieweek kost €80,- in totaal. Dat is inclusief alle activiteiten, meerdere maaltijden, begeleiding, drie t-shirts én toegang tot het Purple festival in het Leijpark in Tilburg.

    Medisch noodzakelijke informatie

    Graag vernemen wij vooraf of er medische zaken spelen, waarvan wij op de hoogte gesteld moeten worden. Te denken valt aan ziekten, (voedsel)allergieën (epipen) etc. Je kunt dit melden via: intro-innovum@fontys.nl.

    Annuleren

    Check de restitutievoorwaarden bij de algemene voorwaarden.

    Niet met lege hangen naar huis!

    Je krijgt van SV. Innovum:

    • Een goed gevulde goodie bag
    • Drie toffe Fontys introductie t-shirts
    • Deelname aan álle activiteiten
    • Begeleiding van ervaren studenten
    • Onvergetelijke herinneringen

    Foto's en privacy

    Tijdens de introductieweek worden er foto's gemaakt. Deze kunnen gedeeld worden op social media. Wil je dit liever niet? Laat het ons weten bij je inschrijving.

    Paklijst

    Het is natuurlijk erg belangrijk om te weten wat je allemaal nodig hebt tijdens de introductieweek. Dat lees je allemaal in het intro-boekje. Maar het allerbelangrijkste is een goed humeur en een dosis energie.

    Veel gestelde vragen

    De introductie is geen verplicht onderdeel van je studie, maar we raden deelname sterk aan. Je leert in korte tijd veel mensen kennen, ontdekt je opleiding en krijgt een vliegende start. Dus: schrijf je zeker in via de aanmeldbutton hierboven.

    Je wordt op maandag 24 augustus om 10:00 uur verwacht bij gebouw Nexus (De Rondom 1, Eindhoven) op het TU/e terrein. Vanaf daar begint jouw avontuur! Kom op tijd, want we starten direct met de registratie en kennismaking.

    De introductieweek vindt in de week voordat je met je opleiding start plaats; van maandag 24 augustus tot en met donderdag 27 augustus. De introweek is voor alle nieuwe studenten.

    De kosten voor de hele week bedragen €80,-. Dat is inclusief: toegang tot alle activiteiten, meerdere maaltijden, drie introductie t-shirts, begeleiding door studenten, ticket voor het Purple festival.

    Ja, dat kan. Maar er zijn wel voorwaarden:- Annuleer je minstens 30 dagen van tevoren? Dan krijg je 100% van het betaalde bedrag terug.- Annuleer je tussen de 14 en 30 dagen vooraf? Dan krijg je 50% van het betaalde bedrag terug.- Annuleer je minder dan 14 dagen van te voren of vertrek je tussentijds? Dan krijg je geen restitutie.Bekijk voor alle details de algemene voorwaarden op de website van SV. Innovum.

    Nee hoor! Dit jaar is er geen fiets nodig. Alles is lopend te doen of wordt voor je geregeld.

    Ja, dat kan. Neem even contact met ons op via intro-innovum@fontys.nl, dan kijken we samen wat er mogelijk is. We denken graag met je mee.

    Geen probleem! Als je niet alle dagen kunt meedoen, horen we dit graag op tijd. Stuur een mailtje naar intro-innovum@fontys.nl, dan bespreken we de mogelijkheden.

    Zeker! Er zijn standaard vegetarische en halal-opties. Heb je allergieën of volg je een speciaal dieet? Geef dit aan bij je inschrijving én mail naar intro-innovum@fontys.nl. We doen ons best om rekening te houden met iedereen.

    In het introductieboekje vind je een handige paklijst. Denk aan sportkleding, zwemkleding, je ID en natuurlijk een goed humeur.

    Ja zeker! Je krijgt er zelfs drie, zodat je lekker fris de week door komt.

    Ja, er worden gedurende de week foto's gemaakt die op social media gedeeld kunnen worden. Wil je liever niet herkenbaar in beeld? Laat dit dan even weten bij je inschrijving.

    Voor de Nederlandse Engineering-opleidingen (Ad Engineering, Automotive, Elektrotechniek, Mechatronica, Toegepaste Wiskunde en Werktuigbouwkunde) is er één gezamenlijk programma. De Engelstalige opleidingen hebben een eigen introductie, maar er zijn een paar gezamenlijke momenten. Bijvoorbeeld het Purple festival in Tilburg.

    Intro-ouders zijn ouderejaars studenten van jouw opleiding. Ze begeleiden jouw intro-groep, geven uitleg, zorgen voor sfeer en zijn er de hele week voor je. Heb je vragen, zorgen of gewoon zin in een praatje? Zij staan voor je klaar.

    Voor algemene vragen:intro-innovum@fontys.nl

    Bij noodgevallen gedurende de week:Menno de Wit (contactpoint) +31 6 30710128

    Fea Sanders (voorzitter + vrouwelijk contactpersoon): +31 6 23469560

    Anne van Wel (vrouwelijk contact persoon) + 31 6 37274642

    De intro eindigt op donderdagavond 27 augustus, na het Purple festival. Je hebt dan een week vol herinneringen op zak.

    Contact

    In september start jouw studie bij Fontys. Spannend! Maar eerst is het tijd voor een geweldige start: de introductieweek Purple 2026. In deze week leer je je opleiding, je medestudenten en je nieuwe stad kennen.

    • Purple introductieweek vindt plaats in de week van 24 - 28 augustus 2026*.

    * Per opleiding wordt bepaald of je op maandag of dinsdag start en of er op vrijdag nog een activiteit is.

    Maak vrienden en start goed

    Tijdens Purple ontmoet je je studiegenoten en leer je mensen kennen met wie je een toptijd gaat beleven. Je ontdekt hoe jouw opleiding werkt, leert de campus en de stad kennen en doet samen leuke activiteiten. Samen eten, op pad gaan, lachen en herinneringen maken – het hoort er allemaal bij.

    Benieuwd wat er precies gaat gebeuren, waar je moet zijn en bij wie je terecht kunt met vragen? Dat lees je op deze pagina.

    Samen maken we er een knallende start van jouw studie van!

    Purple 2026: 24 - 28 augustus

    Programma

    09:30 – Aankomst bij Nexus op de fiets - (ER, De Rondom 1, 5612 AP, Eindhoven)

    10:30 – Verassingsactiviteit

    13:00 – Lunch

    14:00 – Crazy 88

    16:30 – Dinner bij Costa

    17:00 – Biercantus

    20:00 – Feest bij Costa

    Kom op maandag en dinsdag op de fiets! We bezoeken meerdere locaties deze dagen en doen dit gezamenlijk met de fiets.

    10:30 – Aankomst bij Nexus

    11:00 – Sportochtend, inclusief lunch

    14:30 – Golfen met docenten inclusief diner

    17:30 – Bierfiets

    20:00 – Feest bij Costa

    Kom op maandag en dinsdag op de fiets! We bezoeken meerdere locaties deze dagen en doen dit gezamenlijk met de fiets.

    Jouw introductiedag begint 's ochtends met een City Tour door jouw Fontys-stad. Je volgt hierbij een combinatie van routes langs foodspots, sportlocaties, creatieve plekken, muziek, innovatie en ontspanning.

    's Middags neem je deel aan een van de festivals of stadsprogramma's:

    • Eindhoven – Vibes Studentenfestival
    • Tilburg – Square One Festival
    • Den Bosch, Venlo en Sittard – stadsprogramma

    De middagactiviteiten zijn een samenwerking tussen Fontys, de gemeente en/of lokale horecagelegenheden.

    Het Vibes studentenfestival (Eindhoven) is ook toegankelijk voor andere onderwijsinstellingen uit de stad, o.a. Summa, Sint Lucas, De Rooi Pannen en de TU/e.

    Het Square One Festival (Tilburg) is ook toegankelijk voor andere onderwijsinstellingen uit de stad, o.a. Yonder, Yuverta, De Rooi Pannen en Tilburg University.

    We sluiten de introductieweek af met een knaller! Namelijk met het Purple Festival* op donderdag 27 augustus van 13.00 uur tot 22.00 uur in het Leijpark in Tilburg. Hier komt de gehele Fontys community samen.

    Het festival vindt plaats in het Leijpark in Tilburg.

    Studenten van alle Fontys-steden en opleidingen komen samen voor een dag vol artiesten en activiteiten verspreid over verschillende podia. Een perfecte afsluiting van je eerste week bij Fontys, samen met nieuwe vrienden, klasgenoten en docenten.

    * Je festivalticket zit inbegrepen in je inschrijving voor de introductieweek, je hoeft dit niet los te kopen.

    Alles over de Purple-woensdag en -donderdag in één app

    Met de Purple Introduction Fontys app heb je alle informatie over het Fontysbrede Purple programma bij de hand. Je vindt hier het woensdagprogramma, de locaties, belangrijke updates en alle nieuwtjes over het Purple Festival op donderdag. Zo ben je altijd op de hoogte en haal je alles uit je introweek bij Fontys!

    De activiteiten van jouw opleiding op de andere dagen vind je niet in de app.

    Download Purple intro app (Apple) Download Purple intro app (Android)

    Aanmelden

    Begin je studententijd goed! Meld je aan voor de Fontys Purple introductieweek via onderstaande knop.

    Tijdens de introweek volg je het programma van jouw opleiding en leer je meteen andere studenten kennen.

    Meld je aan voor de intro van Technische Bedrijfskunde

    Aanvullende info

    Kom op de fiets

    Op maandag en dinsdag vragen we alle deelnemers om met de fiets te komen, omdat verschillende activiteiten plaatsvinden op locaties die we gezamenlijk per fiets zullen bezoeken.

    Kun je geen eigen fiets meenemen naar Eindhoven? Dan raden we aan om een fiets te huren via NS (Nederlandse Spoorwegen).

    Kun je niet fietsen of is het niet mogelijk om een fiets mee te nemen of te huren? Laat het ons dan vooraf weten door een e-mail te sturen naar info@bgeindhoven.nl.

    Allergieën en dieetwensen

    Volg je een dieet vanwege medische of religieuze redenen, heb je bepaalde (voedsel)allergieën of ben je vegetariër? Geef dit dan aan op het inschrijfformulier. We proberen hier zo goed mogelijk rekening mee te houden.

    Heb je hierover vragen? Stuur dan een e-mail naar info@bgeindhoven.nl.

    Adres

    Nexus (ER, De Rondom 1, 5612 AP Eindhoven)

    Alcohol en drugs

    Het gebruik van sterke drank en drugs is verboden tijdens de introductieweek.

    Alcohol wordt uitsluitend geschonken en geconsumeerd vanaf 16:00 uur. Naast frisdrank zijn tijdens de festiviteiten bier en wijn verkrijgbaar.

    Wanneer er sterke drank en/of drugs worden aangetroffen, worden deze ingenomen en behouden wij ons het recht voor om deelnemers naar huis te sturen.

    Voor deelnemers jonger dan 18 jaar is alcoholgebruik volledig verboden. Studenten van 18 jaar en ouder ontvangen aan het begin van de introductieweek een 18+ polsbandje na het tonen van een geldig identiteitsbewijs.

    EHBO

    Gedurende de gehele introductieweek zijn EHBO'ers en BHV'ers aanwezig. Zij zijn herkenbaar aan hun gele hesjes.

    Kosten introductieweek

    Voor studenten van de opleiding Technische Bedrijfskunde bedraagt de deelnamebijdrage €80.

    Medische informatie

    Wij ontvangen graag vooraf informatie over medische zaken waar wij rekening mee moeten houden. Denk hierbij aan aandoeningen, (voedsel)allergieën, het gebruik van een epipen of andere relevante medische informatie.

    Je kunt dit per e-mail aan ons doorgeven.

    Privacy

    Gedurende de introductieweek worden foto's gemaakt. Deze foto's kunnen openbaar worden gemaakt of worden gebruikt voor promotionele doeleinden.

    Door deel te nemen aan de introductieweek geef je toestemming voor het maken en gebruiken van deze foto's.

    Veel gestelde vragen

    Ja, je moet je aanmelden, doe dit op tijd want de plekken zijn beperkt.

    Nee, het is niet verplicht, maar het is wél echt een aanrader. Je leert je nieuwe klasgenoten, docenten en de campus kennen, en het maakt het starten van je studie een stuk makkelijker.

    De introductieweek vindt in de week voordat je met je opleiding start plaats. De introweek is voor alle nieuwe studenten.

    Contact

    In september start jouw studie bij Fontys. Spannend! Maar eerst is het tijd voor een geweldige start: de introductieweek Purple 2026. In deze week leer je je opleiding, je medestudenten en je nieuwe stad kennen.

    • Purple introductieweek vindt plaats in de week van 24 - 28 augustus 2026*.

    * Per opleiding wordt bepaald of je op maandag of dinsdag start en of er op vrijdag nog een activiteit is.

    Maak vrienden en start goed

    Tijdens Purple ontmoet je je studiegenoten en leer je mensen kennen met wie je een toptijd gaat beleven. Je ontdekt hoe jouw opleiding werkt, leert de campus en de stad kennen en doet samen leuke activiteiten. Samen eten, op pad gaan, lachen en herinneringen maken – het hoort er allemaal bij.

    Benieuwd wat er precies gaat gebeuren, waar je moet zijn en bij wie je terecht kunt met vragen? Dat lees je op deze pagina.

    Samen maken we er een knallende start van jouw studie van!

    Purple 2026: 24 - 28 augustus

    Programma

    Jouw introductieweek begint om 10:00 uur bij gebouw Nexus (De Rondom 1, Eindhoven). Na registratie, leeftijd controle en het ontvangen van je introductieshirt, ontmoet je je introgroep, intro-ouders (studenten uit hogere jaren), klasgenoten en studentcoach. Daarna ga je samen aan de slag met wat welkomstspellen op de campus. Vergeet niet om zelf lunch mee te nemen, dit is deze dag niet inbegrepen. 's Middags gaan we crazy88 opdrachten doen om ook buitenschoolse terreinen te verkennen. In de avond staat er een heerlijk buffet voor je klaar bij café Hubble en de dag wordt afgesloten met een pubquiz bij cafe Meteor.

    We gaan deze dag vroeg van start, je wordt namelijk om 8:30 uur verwacht bij gebouw Nexus. Vandaag staat er een sport- en speldag op het programma bij Rofra. Daar nemen jullie het tegen elkaar op in een sterrenslag, gevolgd door een gezellige kanotocht met de hele groep.

    Op deze dag zijn zowel lunch als diner inbegrepen.

    Jouw introductiedag begint 's ochtends met een City Tour door jouw Fontys-stad. Je volgt hierbij een combinatie van routes langs foodspots, sportlocaties, creatieve plekken, muziek, innovatie en ontspanning.

    's Middags neem je deel aan een van de festivals of stadsprogramma's:

    • Eindhoven – Vibes Studentenfestival
    • Tilburg – Square One Festival
    • Den Bosch, Venlo en Sittard – stadsprogramma

    De middagactiviteiten zijn een samenwerking tussen Fontys, de gemeente en/of lokale horecagelegenheden.

    Het Vibes studentenfestival (Eindhoven) is ook toegankelijk voor andere onderwijsinstellingen uit de stad, o.a. Summa, Sint Lucas, De Rooi Pannen en de TU/e.

    Het Square One Festival (Tilburg) is ook toegankelijk voor andere onderwijsinstellingen uit de stad, o.a. Yonder, Yuverta, De Rooi Pannen en Tilburg University.

    We sluiten de introductieweek af met een knaller! Namelijk met het Purple Festival* op donderdag 27 augustus van 13.00 uur tot 22.00 uur in het Leijpark in Tilburg. Hier komt de gehele Fontys community samen.

    Het festival vindt plaats in het Leijpark in Tilburg.

    Studenten van alle Fontys-steden en opleidingen komen samen voor een dag vol artiesten en activiteiten verspreid over verschillende podia. Een perfecte afsluiting van je eerste week bij Fontys, samen met nieuwe vrienden, klasgenoten en docenten.

    * Je festivalticket zit inbegrepen in je inschrijving voor de introductieweek, je hoeft dit niet los te kopen.

    Alles over de Purple-woensdag en -donderdag in één app

    Met de Purple Introduction Fontys app heb je alle informatie over het Fontysbrede Purple programma bij de hand. Je vindt hier het woensdagprogramma, de locaties, belangrijke updates en alle nieuwtjes over het Purple Festival op donderdag. Zo ben je altijd op de hoogte en haal je alles uit je introweek bij Fontys!

    De activiteiten van jouw opleiding op de andere dagen vind je niet in de app.

    Download Purple intro app (Apple) Download Purple intro app (Android)

    Aanmelden

    Begin je studententijd goed! Meld je aan voor de Fontys Purple introductieweek via onderstaande knop.

    Tijdens de introweek volg je het programma van jouw opleiding en leer je meteen andere studenten kennen.

    Meld je aan voor de intro van: Applied Science én Technische Natuurkunde

    Aanvullende info

    • ID-kaart of paspoort
    • Gemakkelijke kleding en schoenen die vies mogen worden
    • Flesje water
    • Een goed humeur :)
    • Regenkleding of een poncho op regenachtige dagen
    • Zonnebrand
    • Medicatie (indien nodig)
    • Zwemkleding (aanrader voor het kanoën op dinsdag)
    • Fiets (optioneel, maar kan handig zijn)
    • Maandag: alleen avondeten inbegrepen
    • Dinsdag: lunch en avondeten inbegrepen
    • Woensdag: geen lunch en geen avondeten inbegrepen. Op het Vibes Student Festival zijn diverse eetkraampjes aanwezig waar je eten kunt kopen.
    • Donderdag: geen lunch en geen avondeten inbegrepen. Op het Purple Festival zijn diverse eetkraampjes waar je eten kunt kopen.
    We bieden bijna altijd vegetarische- en halal opties aan. Heb je specifieke allergieën of medische dieetwensen? Geef dit aan bij je inschrijving en/of mail naar intro-planck@fontys.nl. Wij doen ons best voor jou.
    Graag vernemen wij vooraf of er medische zaken spelen, waarvan wij op de hoogte gesteld moeten worden. Te denken valt aan ziekten, (voedsel)allergieën (epipen) etc. Je kunt dit melden via: intro-planck@fontys.nl.
    De introductieweek kost €80,- in totaal. Dat is inclusief alle activiteiten, meerdere maaltijden, begeleiding, drie t-shirts én toegang tot het Purple festival in het Leijpark in Tilburg.
    • Onder de 18 jaar, geen alcohol. Ben je 18 jaar of ouder dan geldt géén alcohol voor 16:00 uur.
    • Sterke drank en drugs zijn verboden.
    • Overtreding = inbeslagname en mogelijk naar huis gestuurd worden.
    • 18+ studenten krijgen bij aanvang een 18+ polsbandje (neem je ID mee).

    Het programma start op maandag 24 augustus om 10.00 uur. Op dinsdag 25 augustus begint het programma om 08.30 uur. Over de starttijden van de overige dagen word je geïnformeerd door je intro-ouder.

    Het programma eindigt elke dag rond 22.00 uur, zodat je voldoende tijd hebt om naar huis te reizen.

    Je overnacht in je eigen kamer, woning of bij je ouders/verzorgers.

    EHBO'ers en BHV'ers zijn altijd aanwezig op de desbetreffende posten.
    Tijdens de introductieweek worden er foto's gemaakt. Deze kunnen gedeeld worden op social media. Wil je dit liever niet? Laat het ons weten bij je inschrijving.
    Contact the introduction committee via intro-planck@fontys.nl.

    Sfeerafbeelding Fontys

    Sfeerafbeelding Fontys

    Sfeerafbeelding Fontys

    Veel gestelde vragen

    Ja, je moet je aanmelden, doe dit op tijd want de plekken zijn beperkt.

    Nee, het is niet verplicht, maar het is wél echt een aanrader. Je leert je nieuwe klasgenoten, docenten en de campus kennen, en het maakt het starten van je studie een stuk makkelijker.

    De introductieweek vindt in de week voordat je met je opleiding start plaats. De introweek is voor alle nieuwe studenten.

    De kosten voor de hele week bedragen €80,-. Dat is inclusief: toegang tot alle activiteiten, meerdere maaltijden, introductie t-shirt, begeleiding door studenten, ticket voor het Purple festival.

    Een fiets meenemen is niet verplicht, maar het kan wel handig zijn. Mocht je graag een fiets willen gebruiken en heb je er zelf geen, dan zou je een fiets kunnen huren via de NS (Nederlandse Spoorwegen).

    Ja, dat kan. Neem even contact met ons op via intro-planck@fontys.nl, dan kijken we samen wat er mogelijk is. We denken graag met je mee.

    Geen probleem! Als je niet alle dagen kunt meedoen, horen we dit graag op tijd. Stuur een mailtje naar intro-planck@fontys.nl, dan bespreken we de mogelijkheden.

    Zeker! Er zijn standaard vegetarische en halal-opties. Heb je allergieën of volg je een speciaal dieet? Geef dit aan bij je inschrijving én mail naar intro-planck@fontys.nl. We doen ons best om rekening te houden met iedereen.

    Intro-ouders zijn ouderejaars studenten van jouw opleiding. Ze begeleiden jouw intro-groep, geven uitleg, zorgen voor sfeer en zijn er de hele week voor je. Heb je vragen, zorgen of gewoon zin in een praatje? Zij staan voor je klaar.

    Voor algemene vragen: intro-planck@fontys.nl

    De intro eindigt op donderdagavond 27 augustus, na het Purple festival. Je hebt dan een week vol herinneringen op zak.

    Ga naar alle veelgestelde vragen

    Contact

    Contacten

    Hieronder vind je de belangrijkste contactgegevens van de afdelingen en personen die je kunnen helpen met vragen over de start van je studie. Zij staan klaar om je verder te helpen, dus aarzel niet om contact op te nemen als je ergens meer informatie over nodig hebt!

    Het Onderwijs Support team helpt je met al je studiegerelateerde vragen, denk bijvoorbeeld aan vragen over je aanmelding of vrijstellingen. De IT servicedesk helpt je met alle ICT-gerelateerde vragen, over je laptop, je Fontys account of andere IT zaken.