Sprint naar content

Kennismaken met CAD CAM in de orthopedische technologie

Wil jij kennismaken met digitale systemen om digitaal orthopedische hulpmiddelen te kunnen ontwerpen? In deze 1-daagse training leer je over het werken met Computer Aided Design (CAD) en Computer Aided Manufacturing (CAM).

Over de cursus

In deze op de praktijk gerichte cursus CAD CAM ga je aan de slag met opdrachten die door verschillende specialisten worden ingeleid en toegelicht.  

Je krijgt de noodzakelijke theorie in het ochtend. In het middagdeel maak je op praktische wijze kennis met de softwarepakketten van verschillende leveranciers. Je krijgt de gelegenheid om met diverse systemen aan de slag te gaan en zodoende een beeld te krijgen van wat er allemaal mogelijk is.  

Onderwerpen die aan bod komen zijn onder meer:  

  • Aanmeet-, ontwerp- en vervaardigingsproces
  • CAD, CAM, Computer Aided Manufacturing
  • Digitale vervaardiging (frezen, 3D-printen)

     

    Voor wie?

    De cursus CAD CAM is opgezet voor de Orthopedisch (Schoen)Technologen en Orthopedisch Instrumentmakers uit het werkveld die meer kennis over de digitalisering van het vakgebied willen verkrijgen, en met CAD CAM meer willengaan doen in hun dagelijkse praktijk. 

    Deze cursus is geschikt voor medewerkers in de orthopedische (schoen) techniek die: 

    • beschikken over de basisvaardigheden
    • vertrouwd willen raken met de ontwikkelingen in en werken met CAD CAM-systemen
     

    Placeholder for Fontys video
    Ontwerp hulpmiddelen van morgen met de nieuwste digitale technieken, van 3D-scannen tot printen.'

     

    Inhoud en opbouw

    Ochtend 
    In de ochtend nemen we je mee in de meerwaarde van CAD CAM, Je leert wat voor een soorten 3D scanners er zijn en past deze meteen toe in de praktijk. Je maakt kennis met de basisprincipes van CADCAM en het scannen waarbij ingegaan wordt op de voor en nadelen van methodieken en mogelijkheden. Daarnaast duiken we verder in de voordelen van digitaal werken. Hoe verandert het de producten en de productiemethodes, maar ook welke informatie geeft het ons nog meer, wat kunnen we er allemaal aan berekenen?  

    Middag
    In de middag ga je actief aan de slag met verschillende opdrachten. Je maakt kennis met de verschillende leveranciers van soft- en hardware en werkmethodieken. Door het uitvoeren van deze opdrachten, uitgesplitst naar OT en OST krijg je inzicht in de mogelijkheden die voor het orthopedische werkveld beschikbaar zijn. 

    Deze branchecursus heeft een studiebelasting van een volledige lesdag. De verwachte zelfstudie is ongeveer 8 uur. 

    De coördinator voor deze cursus zijn Fred Holtkamp, docent-onderzoeker en associate lector bij Fontys Paramedisch. Tevens is Fred branche erkende opleider van NVOS-Orthobanda. 

    Fred heeft een achtergrond in pedagogiek, didactiek en engineering (werktuigbouwkunde) meer specifiek in ontwerpen, in combinatie met revalidatie technologie waarbij biomechanica gangbeeldanalyse, onderzoek en innovatie een centrale plaats innemen. Hij heeft veel ervaring in het opzetten, ontwikkelen en uitvoeren van onderwijs met name op het gebied van de medische en orthopedische technologie, zowel nationaal als internationaal. 

    De tweede docent deze dag is Gijs van Lent. Gijs is docent binnen de opleiding Fontys Mens en Techniek, met specifieke expertise op het gebied van CAD CAM. 

     
     

    Meerwaarde

    Na deze dag heb je kennisgemaakt met de verschillende soft- en hardware systemen die er voor het orthopedisch (Schoen)Technische werkveld beschikbaar zijn.  

    Wil je na deze dag je verder verdiepen in CAD CAM dan kun je de 5-daagse cursus CAD CAM volgen: Cursus CAD CAM | Eindhoven | Fontys 

     
    Placeholder for Fontys video
    Versterk je vakkennis en maak de stap naar innovatie in de orthopedische technologie.'

     

    Praktische info

    Niveau
    Cursus

    Wil je meer informatie? Neem dan contact met ons op via fontysprohealth@fontys.nl

    De prijs van deze opleiding vindt je bij ''praktische informatie''.

    Dit bedrag is vrijgesteld van btw en inclusief thee of koffie en de verplichte leermiddelen (tenzij anders aangegeven).


    Subsidie, lening of een beurs?

    Bekijk hier of je in aanmerking komt voor subsidie regelingen.


    Is het mogelijk om de opleiding in termijnen te betalen?
    Het is mogelijk om deze opleiding in termijnen te betalen. Dit is kosteloos. Na aanmelding kun je hiervoor contact opnemen met onze afdeling lesgeld: lesgeld@fontys.nl.


    Welke kosten zijn wel/niet inbegrepen?
    Je hoeft bij ons geen onverwachte extra kosten te verwachten mits expliciet vermeld op de website. De opleidingsprijs zoals vermeld op de website is inclusief lesmateriaal, catering, accreditatie, etc..


    Annuleringsvoorwaarden
    Op al onze opleidingen zijn de leveringsvoorwaarden van Fontys van toepassing.

      Voor deze cursus worden 8 accreditatiepunten aangevraagd bij de Nederlandse Beroepsvereniging Orthopedisch Technologen (NBOT).

      Zit jouw register hier niet bij? Neem dan contact met ons op.

        Lesdata 2025-2026

        Nieuwe data wordt gepland. Zodra deze bekend is, is dat hier te vinden.

         

         

        Aanmelden

        Hieronder vind je de startdatum van deze cursus of opleiding en kun je je aanmelden.


        Wordt hier geen startdatum en aanmeldknop getoond?
        Dan is aanmelden op dit moment (nog) niet mogelijk.
        Neem gerust contact met ons op voor meer informatie over de cursus/opleiding. We helpen je graag verder!
        Alle contactgegevens vind je onderaan deze pagina.