
Leraar Gezondheidszorg en Welzijn (deeltijd)
- 4 jaar
- Nederlands
- Hbo-bachelor
- Deeltijd
Kom kennismaken
- Open dagen
- En meer...
Over de opleiding
De flexibele deeltijdopleiding Leraar Gezondheidszorg en Welzijn leidt je op voor het brede werkveld in de sector GZW. Als leraar draag je bij aan de ontwikkeling van jongeren in het vmbo of mbo en help je ze op weg naar een succesvolle toekomst. Hiervoor maak je gebruik van vaardigheden op het gebied van pedagogiek, communicatie, onderzoek en organiseren. Je ontwikkelt tijdens de opleiding de juiste beroepshouding en leert jezelf continu te verbeteren.
Het uitgangspunt voor de lerarenopleiding Gezondheidszorg en Welzijn in Tilburg is praktijkleren. Opdrachten maak je vanuit je eigen ervaringen, waardoor je de theorie meteen toepast in de praktijk.
Waarom de opleiding Leraar Gezondheidszorg en Welzijn?
- Flexibele deeltijdopleiding en daardoor goed te combineren met werk en privé
- Een goede mix tussen theorie en praktijk
- Veel aandacht voor jouw persoonlijke ontwikkeling
- Skills lab’-leren: zelfstandig je vaardigheden oefenen in een praktijklokaal
Wat ga je leren?
In de opleiding leer je niet alleen veel over de verschillende beroepen in de sector Gezondheidszorg en Welzijn, maar ook hoe je goed kunt lesgeven. Je wordt een specialist in het leergebied GZW en leert hoe je die kennis vol enthousiasme kunt overdragen. Natuurlijk krijg je alle kennis over omgaan met leerlingen, klassen en ouders.
In de praktijk pas je de geleerde theorie toe. Hoe jouw opleiding er precies uit komt te zien, is afhankelijk van de uitkomsten van je intakegesprek.
- Je past de theorie direct toe in de praktijk
- Lesgebieden: anatomie, pathologie, gedragsverandering, gezondheidsvoorlichting en opvoeding, gezondheidszorg, voeding/dieetleer, levensmiddelenleer en voedselveiligheid.
- Je volgt jouw persoonlijke maatwerktraject
Hoe ziet je week eruit?
Een deeltijdstudie volgen naast je baan is hard werken. Bij de flexibele lerarenopleiding Gezondheidszorg en Welzijn in Tilburg zit je helemaal goed als je je werk en studie goed op elkaar af wilt stemmen. Aan de start van je opleiding krijg je een persoonlijke studiecoach die jou adviseert, ondersteunt en je ontwikkeling volgt.
- Contactdagen: dinsdag: 13.00 - 21.30 uur (vakinhoudelijke vakken en vakdidactiek). Daarnaast volg je APV (Algemene Professionele Vorming) op een dagdeel naar keuze. Dit onderdeel wordt gegeven op: maandag- en woensdagavond van 18.00 - 21.30 uur en op donderdagochtend van 09:00-12:30 uur. (Je kiest dus voor één van deze momenten.) Contactdagen en –tijden onder voorbehoud van wijzigingen.
- Een studiejaar bestaat uit vier perioden van tien weken. Acht weken onderwijsaanbod en twee weken tentamen.
- Al vanaf het eerste jaar loop je stage.
Toelatingseisen
- Cultuur & Maatschappij
- Economie & Maatschappij
- Natuur & Gezondheid
- Natuur & Techniek
- Cultuur & Maatschappij
- Economie & Maatschappij
- Natuur & Gezondheid
- Natuur & Techniek
-
Met een mbo-diploma (niveau 4) word je toegelaten tot deze hbo-opleiding.
Buitenlands diploma
Wil je toegelaten worden tot de lerarenopleiding op grond van een buiten Nederland behaald diploma? Neem dan contact met ons op om je diploma te laten waarderen. Je diploma moet gelijkwaardig zijn aan één van de Nederlandse diploma’s die recht op toelating geven.
Daarnaast moet je bewijzen dat je voldoende Nederlands beheerst om de opleiding te kunnen volgen. Dat kun je doen door een staatsexamendiploma NT2 volgens examenprogramma II te laten zien. Meer informatie over het staatsexamen NT2 vind je hier. Als je dat examen nog moet doen, moet je rekening houden met de wachttijden. Er zitten minimaal drie weken tussen de dag waarop je je aanmeldt en het examen. Daarna moet je nog circa vijf weken wachten op de uitslag.
21+ toets
Heb je niet de juiste vooropleiding? Dan is het mogelijk om een toelatingsonderzoek te doen. Voorwaarde is wel dat je 21 jaar of ouder bent op het moment dat de opleiding start. Meer informatie vind je hier. Je kunt ook contact opnemen via 21plustoelatingsonderzoek@fontys.nl.
Werk/stage
Al vanaf het begin van je opleiding loop je stage in het onderwijs. Door ervaring op te doen leer je het meest over de dagelijkse praktijk van het onderwijs. Al reflecterend en onderzoekend ontwikkel jij jezelf tot een goede docent. Tijdens je stage breng je theorie en praktijk samen.
Ben je al werkzaam in het onderwijs en voldoet je baan aan de criteria, dan kun je in veel gevallen je baan inzetten als leerwerkplek.
Beroepsmogelijkheden na de opleiding:
- Leraar in het vmbo, profiel Zorg en Welzijn (vakken als verzorging, koken/voeding, persoonlijke hygiëne en uiterlijke verzorging) of profiel Dienstverlening & Producten
- Leraar in het mbo voor zorg en welzijn gerelateerde opleidingen (docent kapper, apothekersassistent, verpleegkunde, SPW, enz.)
- Doorstuderen voor een master Toetsdeskundige, Educational Needs, Leren & Innoveren of Leadership in Education om je kennis te verbreden
Agenda
Voorlichting Leraar Gezondheidszorg en Welzijn | Online
07 jun 2023
20:00 - 21:00 CEST uur
Programma
Is er geen datum bekend voor een meeloopdag of is deze al volgeboekt? Neem dan contact met ons op: 08850 74300 of marcomflot@fontys.nl. Meeloopdagen zijn beschikbaar vanaf periode 2 (november). In de afsluitende periode 4 (vanaf mei) is er een beperkt aanbod aan meeloopdagen. Houd hier rekening mee.
Meer weten over de opleiding Leraar Gezondheidszorg en Welzijn Tilburg
Een goede manier om te onderzoeken of het beroep van docent bij je past is door deel te nemen aan een proefstudeerdag. Je maakt kennis met het gebouw, docenten van de verschillende opleidingen en een stukje algemene didactiek. Zo ervaar je hoe het is om te studeren bij Fontys Lerarenopleiding Tilburg.
Wil je graag een gesprek met iemand over de deeltijdopleiding Leraar Gezondheidszorg & Welzijn in Tilburg? Dat kan!
- Voor algemene vragen, zoals lesdagen- en tijden, bevoegdheid, zij-instroom en stage, kun je contact opnemen met Fontys Pro Educatie, telefoon: 08850-70700 of e-mail: fontyspro-educatie@fontys.nl.
- Voor vakinhoudelijke vragen over de opleiding en vrijstellingen, stuur dan een e-mail naar opleidingscoördinator Yacata Lienga: y.lienga@fontys.nl.
- Wil je een gesprek over de mogelijkheden naar het leraarschap? Maak dan een afspraak met
studieadviseur Judith. - Vragen stellen aan een student kan ook. Mail student Sifra met vragen over
bijvoorbeeld studeren en werken combineren.
Wil je weten hoeveel collegegeld je moet betalen voor deze opleiding? Raadpleeg dan de collegegeldmeter. Hier staat ook meer informatie over betaling collegegeld door je werkgever of een ander.
Als je een lerarenopleiding gaat doen kom je mogelijk in aanmerking voor een subsidie of tegemoetkoming in de kosten. Lees meer over Subsidies voor (aankomende) leraren.
Stap 1: Je meldt je - uiterlijk 31 augustus - aan via Studielink.
Raadpleeg regelmatig je berichten in je Studielink - dashboard.
Als je je hebt aangemeld, betekent dit nog niet dat je al bent ingeschreven. Je bent pas inschreven zodra je aan alle inschrijfvoorwaarden hebt voldaan.
Start je in februari met je studie?
Stroom je tussentijds in of kies je voor een opleiding met een instroom in februari*, dan vindt incasso van je collegegeld plaats op of rond de 25ste van de maand. Dit is afhankelijk van de verwerkingstijd na je inschrijving. Ook hier geldt dat de laatste incasso plaatsvindt op of rond 25 juni. Zowel bij betaling ineens of in termijnen ontvang je voorafgaand aan elke incasso een bericht waarin je wordt geïnformeerd over de incassodatum.
Stap 2: Je mag de Studiekeuzecheck doen.
De Studiekeuzecheck voor bachelors en associate degrees in deeltijd en masters voltijd en deeltijd is niet verplicht. Wil je dit wel, dan kun je dat aangeven in Studielink.
De Studiekeuzecheck zorgt ervoor dat we je vanaf het begin begeleiding op maat kunnen bieden. Dat vergroot je kans op studiesucces. De studiekeuzecheck bestaat in ieder geval uit een digitale vragenlijst en een check-in gesprek met je opleiding. Tijdens het gesprek wordt het studiekeuzeadvies opgesteld en besproken. Uitgebreide informatie vind je op de Studiekeuzecheck, jouw check-in bij Fontys
Stap 3: je regelt de machtiging voor de betaling van je collegegeld. Een machtiging afgeven kan vanaf half mei in je Studielink-dashboard, je ontvangt hierover een e-mail.
De eerste incasso vindt plaats op of rond 25 september.
Meer informatie over je collegegeld vind je hier.