Techstart
Als je nog niet weet voor welke technische opleiding je gaat kiezen.
We bieden vijf verschillende technische hbo-opleidingen aan: Automotive, Elektrotechniek, Mechatronica, Toegepaste Wiskunde en Werktuigbouwkunde. Dit zijn voltijd Nederlandstalige opleidingen. Daarnaast kan je ook kiezen voor de Ad Engineering. Een tweejarige voltijd opleiding. Vijf van deze opleidingen worden ook in het Engels aangeboden, namelijk Automotive Engineering, Electrical and Electronic Engineering, Mechatronics, Mechanical Engineering en Mathematical Engineering.
Wil je liever studeren naast je baan? Dat kan! De opleidingen Elektrotechniek en Werktuigbouwkunde kennen ook een deeltijdvariant.
Onze opleidingen starten allemaal in september. De opleidingen Elektrotechniek en Werktuigbouwkunde hebben ook een tweede instroommoment, namelijk in februari.
Het grootste verschil tussen een hbo-opleiding en een opleiding aan de universiteit, is dat een hbo-opleiding gericht is op kennis direct toepassen in de praktijk en een universitaire studie meer gericht is op wetenschappelijk onderzoek.
We bieden zes Nederlandstalige technische opleidingen en vijf opleidingen in het Engels aan. Je vindt hieronder de opleidingspagina's met meer informatie. Dit zijn allemaal voltijd opleidingen.
Als je nog niet weet voor welke technische opleiding je gaat kiezen.
In de zomer van 2019 zijn onze opleidingen verhuisd naar het nieuwe gebouw Nexus op het Tu/e-terrein. Je vindt hier wel tien verschillende labs! Ieder lab wordt voor andere toepassingen gebruikt. Zo vind je in het Objexlab 3D-printers en een metaallasersnijder in het Techniekatelier.
Als student van een van onze opleidingen, mag je gebruikmaken van de verschillende labs. Natuurlijk wel pas als je weet hoe alle machines werken. Daar word je met behulp van onze docenten in begeleid. Nieuwsgierig naar de labs die je kan vinden in het gebouw Nexus? Onze studenten geven je graag een rondleiding. Bekijk hieronder de verschillende video's.
De studentambassadeurs zijn het gezicht van hun opleiding. Ze vertellen graag over hun ervaringen tijdens voorlichtingen op middelbare scholen, op open dagen en beantwoorden ook graag al jouw vragen! Daarnaast kunnen medestudenten ook bij de studenten-ambassadeurs terecht met ideeën en tips met betrekking tot hun opleiding. Nieuwsgierig naar wie dit studiejaar de ambassadeurs zijn? Ze stellen zich graag aan je voor.