
Leraar Biologie
- 4 jaar
- Nederlands
- Hbo-bachelor
- Voltijd
Open dagen en meer
- Open dagen
- Meeloopdagen
- En meer...
Over de opleiding
Tijdens de opleiding leer je een goede leraar Biologie te worden. Theorie en praktijk wisselen elkaar voortdurend af. Naast het leren over het vak Biologie en het lesgeven, leer je ook vaardigheden op het gebied van pedagogiek, communicatie, onderzoek en organiseren. Reflecteren op je eigen handelen is een belangrijk onderdeel van je ontwikkeling als professionele docent. Je ontwikkelt hiermee de juiste beroepshouding en leert jezelf continu verbeteren.
Waarom de lerarenopleiding Biologie?
- Fontys Lerarenopleiding Tilburg wil de best mogelijke leraren opleiden
- Goede mix tussen theorie en praktijk
- Samenwerken met studenten én docenten
- Door kleinschaligheid en studiebegeleiding wordt iedereen gezien en heerst er een positief werkklimaat.
Wat ga je leren?
Tijdens de lerarenopleiding Biologie leer je algemene pedagogische en didactische vaardigheden. Denk aan communicatieve vaardigheden, methodes om kennis over te dragen en omgaan met verschillende leerlingen. Je leert ook samenwerken en functioneren binnen een school. De kennis, die leert, breng je vervolgens in de praktijk tijdens je stages.
- BEES: Bilingual Education/English Stream: voor excellente studenten
- Vak en vakdidactiek: boven de stof staan is ons uitgangspunt
- Stage: kennismaken met alle vormen van onderwijs in het tweedegraads gebied
- Onderzoek: in staat zijn om jouw eigen beroepspraktijk aan te passen aan de veranderingen die de maatschappij vraagt
Hoe ziet je week eruit?
Studeren is hard werken. Niet erg, als er maar afwisseling in zit. Dat zit wel goed bij de lerarenopleiding Biologie:
- Het ene moment zit je in de collegezaal
- Het volgende moment loop je stage
- Je voert onderzoek alleen uit
- Je werkt ook graag met mede-studenten aan een gezamenlijke opdracht
De contactdagen zijn in principe als volgt:
maandag | 08:30-17:30 uur |
dinsdag | 08:30-13:00 uur* |
woensdag | 08:30-13:00 uur* |
donderdag | 08:30-13:00 uur* |
vrijdag | 08:30-17:30 uur |
* Houd er rekening mee dat je sommige perioden op deze dagen mogelijk ook in de middag college(s) moet volgen. Wanneer je stageloopt, ben je de gehele dag aanwezig.
Contactdagen en –tijden onder voorbehoud van wijzigingen.
Toelatingseisen
- Cultuur & Maatschappij met bi of nlt
- Economie & Maatschappij met bi of nlt
- Natuur & Gezondheid
- Natuur & Techniek
- Cultuur & Maatschappij met bi of nlt
- Economie & Maatschappij met bi of nlt
- Natuur & Gezondheid
- Natuur & Techniek
-
Met een mbo-diploma (niveau 4) word je toegelaten tot deze hbo-opleiding.
Eén vak niet in jouw pakket?
Heb je een havo- of vwo-diploma maar mis je een vak om aan de vooropleidingseisen te voldoen? Dan heb je bij Fontys de kans om alsnog te worden toegelaten bij de opleiding van jouw keuze door het behalen van een toelatingstoets.
Niet de juiste vooropleiding?
Wil je starten met een Fontys-opleiding, maar heb je geen havo-, vwo- of mbo niveau 4-diploma en ben je 21 jaar of ouder? Dan kun je toelating aanvragen middels het toelatingsonderzoek 21+.
Buitenlands diploma
Wil je toegelaten worden tot de lerarenopleiding op grond van een buiten Nederland behaald diploma? Stuur een e-mail naar inschrijvingenflot@fontys.nl of bel naar 08850 74288
Kopopleiding
Ben jij (bijna) afgestudeerd of is het minder dan zeven jaar geleden dat jij je hbo- of wo-getuigschrift behaalde? Lijkt het je geweldig om met jongeren te werken en voor de klas te staan? Met de kopopleiding (voltijd) kun je in één jaar je bevoegdheid behalen. Lees meer.
Na je opleiding
Na de lerarenopleiding Biologie kun je meteen gaan werken in de onderbouw van het voortgezet onderwijs (havo/vwo), het beroepsonderwijs (vmbo/mbo) en de volwasseneneducatie (bve). Een leraar is allround inzetbaar binnen een schoolorganisatie.
- Docent Biologie
- Werken bij (semi)overheidsinstellingen zoals pedagogische centra of onderwijsbegeleidingsdiensten
- Werken bij particuliere instellingen zoals uitgevers van schoolboeken en vakbladen
Agenda
Meld je hier aan voor een van onze activiteiten. Zo weet je zeker of dit de opleiding voor jou is! Bekijk bijvoorbeeld een voorlichting vanuit huis of meld je aan voor een Open dag op de campus. Wat je ook kiest, hopelijk zien we je snel.
Heb jij al een paar opleidingen in gedachten? Fijn! Dan is het tijd voor de volgende stap. Bezoek onze open dag en kom sfeer proeven, want of het écht klikt merk je het beste op onze campus. Onze studenten en docenten leiden je met plezier rond.
Het programma en de definitieve datum is nog niet bekend. Wil jij erbij zijn? Laat je gegevens achter en krijg als eerste bericht.
Rondleiding
Tijdens de Meet en greet organiseren studieverenigingen G.D. Herodotus, Omnia Bèta & S.V. Lingua een superleuke Campus Tour. Zij laten je alle locaties zien waar je het meest te vinden zal zijn, maar ook de collegezalen, fietsenstallingen, kantine en andere hotspots.
Workshop
Na de wandeling doe je mee aan een workshop. Je gaat aan de slag met casussen die je als toekomstig docent tegen zou kunnen komen in je les. Bijvoorbeeld: Wat doe je als een leerling ineens haar make-up gaat doen in je les? Wat doe je als een groepje jongens continu hetzelfde meisje irriteert? Nadenken over zulke zaken geeft je een goed voorproefje van hoe het is om docent te zijn.
Pizza time!
We sluiten de campus tour af met heerlijke pizza's speciaal voor jou en de studenten die meegeholpen hebben.
Deze dag wordt georganiseerd voor scholieren zonder begeleider.
Verzamelen bij de receptie P1. Hier vind je op de dag zelf een bewegwijzering.
Wil je ervaren hoe het er bij de opleiding aan toe gaat? Word dan student voor een dag. Je volgt een aantal lessen, colleges en practica die bij de studenten op het programma staan voor die dag. Je maakt zo een lesdag mee, waarin je colleges online kunt bijwonen en met studenten en docenten kunt praten. Zij vertellen je hoe het is om bij Fontys te studeren en wat de studie inhoudt. Wanneer je je aanmeldt om mee te lopen ben je serieus bezig met je studiekeuze, dus gaan we er vanuit dat je aanwezig bent. Kun je er niet bij zijn, meld je dan af.
Meer weten over de opleiding Leraar Biologie Tilburg
Wil je graag een gesprek met iemand van de voltijdopleiding Leraar Biologie in Tilburg? Dat kan!
Je kunt een e-mail sturen naar opleidingscoördinator Kitty Walravens c.walravens@fontys.nll
Zij neemt dan contact met je op.
Wil je weten hoeveel collegegeld je moet betalen voor deze opleiding? Ga dan naar de collegegeldmeter.
Houd naast je collegegeld ook rekening met kosten voor introductie, boeken, readers, excursies en laptop.
Op DUO kun je zien of je recht hebt op studiefinanciering of een studenten-reisproduct voor je OV-chipkaart.
Heb je geen recht op studiefinanciering en ben je ouder dan 30 jaar, dan kom je in aanmerking voor STAP-subsidie.
Stap 1: Je meldt je aan via Studielink.
Meld je, bij voorkeur, vóór 1 mei aan, zodat je nog ruim de tijd hebt om de stappen van je inschrijving te voltooien en je check-in gesprek te voeren.
Aanmelden na 1 mei? Informeer bij de opleiding naar de mogelijkheden.
Houd je Studielink berichten in de gaten, deze ontvang je ook op het emailadres dat je in Studielink hebt opgegeven. Vanaf half mei is het mogelijk om je betaalgegevens in te voeren in Studielink.
Stap 2: Je wordt uitgenodigd voor de Studiekeuzecheck.
De Studiekeuzecheck zorgt ervoor dat we je vanaf het begin begeleiding op maat kunnen bieden. Dat vergroot je kans op studiesucces. De studiekeuzecheck bestaat in ieder geval uit een digitale vragenlijst en een check-in gesprek met je opleiding. Tijdens het gesprek wordt het studiekeuzeadvies opgesteld en besproken. Uitgebreide informatie vind je op de Studiekeuzecheck, jouw check-in bij Fontys.
Stap 3: Je regelt de machtiging voor de betaling van je collegegeld. Een machtiging afgeven kan vanaf 15 mei in je Studielink-dashboard, je ontvangt hierover een e-mail. De eerste incasso vindt plaats op of rond 25 september.
Als je je hebt aangemeld, betekent dit nog niet dat je al bent ingeschreven. Je bent pas inschreven zodra je aan alle inschrijfvoorwaarden hebt voldaan.
Je wilt een hbo-opleiding gaan doen. Maar welke opleiding kies je? Een studie kiezen is soms best lastig. Gelukkig kunnen wij je helpen. Wij vinden het belangrijk dat jij een opleiding kiest die bij jou past. Wij bieden gemakkelijke tools om je te helpen bij je studiekeuze. Als je nog twijfelt, maar ook als je het nog niet helemaal weet.
Ouders en studiekeuze
Je kind zit in de bovenbouw van havo of vwo, of in het laatste jaar van het mbo en oriënteert zich op een vervolgstudie aan het hbo. Hoe werkt zo’n keuzeproces nu precies? Wat kun je als ouder doen om je kind daarin het beste te ondersteunen?